Rövidebb munkaidőért kampányol Dél-Korea

Kampányt kezdett a dél-koreai kormány a munkaidő megrövidítéséért, illetve azért, hogy a dél-koreaiak ténylegesen kevesebbet dolgozzanak, kevesebb túlórát teljesítsenek.

  • MTI MTI
Rövidebb munkaidőért kampányol Dél-Korea

A munkaügyi minisztérium ellenőrei 25 ezer üzemet vonnak be a vizsgálatba. A tényleges munkaidő lerövidítésétől több pozitív társadalmi hatást várnak: elsősorban új munkahelyeket, ennek nyomán a magánfogyasztás növekedését, illetve általában az állampolgári közérzet és életminőség javulását.

A dél-koreaiak évente átlag 2.112 órát dolgoznak, de egyes ágazatokban 2.400-2.500 munkaórát is teljesítenek. A dél-koreai gazdaság második világháború utáni sikerének éppen ez az egyik oka. Ugyanakkor a dél-koreai munkaügyi minisztérium jelenlegi álláspontja szerint a munkaórák magasabb száma nem vezet szükségképpen magasabb termelékenységhez.

A Dél-koreai tőzsde
AP

A Világbank héten közzétett tanulmányában az európai államokat éppen a túl rövid munkaidő miatt bírálta, azt állítva, hogy ez vezet a csökkenő termelékenységhez és az európai versenyképesség hanyatlásához.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Felvesz a kamera, amikor valami kínos dolgot művelük, majd még fel is kap az internet. A Coldplay-koncerten lebukó vezérigazgató története jól példázza, hogyan változhat meg valakinek egyik napról a másikra az élete a kéretlen nyilvánosság hatására. Milyen nagy lebukásokról tudunk még? Mit tehet az ember, ha lebénítja a jumbo screen, még akkor is, ha nem jár tilosban?