Tetszett a cikk?

A válságban fontos cél és egyben a - hosszútávon - legolcsóbb megoldás a meglévő munkahelyek megőrzésének támogatása. Ezt a cégek is jól tudják, nem véletlen, hogy már a tervezett intézkedés bejelentésekor elkezdtek záporozni a kérdések a szóba jöhető forrásokról. A konkrét kiírások birtokában most szakértők tippjeit osztjuk meg a munkakahelymegtartó pályázatokkal kapcsolatban.

A január 23-i megnyitás óta már több mint egy tucat pályázat érkezett az Országos Foglalkoztatási Közalapítványnál elsőként megjelent munkahelymegtartó kiírásra. A téma fontosságára való tekintettel az első bírálati körre már február 9-én sor kerül, a nyertesek pedig nagyjából 35 napon belül számíthatnak a szerződéskötésre is – tájékoztatott a témában szerdán rendezett konferencián a Szociális és Munkaügyi Minisztérium illetékese.

A Megőrzés kódnéven futó pályázat a gazdasági visszaesés következtében nehéz helyzetbe jutott munkáltatóknak kíván segíteni az alkalmazotti létszám fenntartásában, méghozzá bér- és képzési támogatás formájában. Az OFA-n keresztül még két másik célra is lehet pályázni. A Munkába kiírásra 2009. január 30-tól pályázhatnak a munkáltatók, de ez a pályázat a munkavállalók számára nyitott. Célja, hogy a válság miatt elbocsátott dolgozókat a támogatás fejében egy másik munkáltató átvegye.

A harmadik típusú pályázat az Új kilátások nevet viseli, ez kimondottan azoknak a munkavállalóknak segíthet, akiket már mindenképpen elbocsátanak. Amennyiben a munkáltatója hajlandó aktívan részt vállalni a további álláskeresési és munkába helyezési folyamatban, méghozzá úgy, hogy külső szolgáltató segítségét veszi igénybe – ehhez kaphatja a támogatást. A három kiírás összes kerete 6 milliárd forint, beadási határidő szintén egységesen 2009. november 5. (hozzátéve, hogy nem árt igyekezni).

A munkahely-megőrzés céljára az Általános Foglalkoztatási Szolgálat is kiírt egy 10 milliárdos keretű pályázatot, ennek lebonyolítói a regionális munkaügyi központok, a feltételek ugyanakkor nagyjából megegyeznek az OFA-kiírással. A központi munkahely-megőrző program keretében pedig 700 millióból a jelentősebb létszámot foglalkoztató munkáltatók csoportos létszámleépítése előzhető meg.

Projectmine-tippek a munkahely megőrzéséhez:

1. A pályázat legfontosabb része, hogy kellő piaci elemzéssel legyenek alátámasztva a cég gazdasági válság okozta nehézségei, valamint a munkavállalók megtartásának távlati célja (például egy 6 hónap múlva esedékes nagyobb megrendelés).
2. Az elküldendő alkalmazottak névsorát be kell jelenteni a területileg illetékes munkaügyi központhoz, amely erről visszaigazolást küld, és azt csatolni kell a pályázathoz.

Még 3 tipp a munkahelyi támogatás megnyeréséhez!

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Vállalkozás

Milliárdos pályázatokkal segítik a kis-és középvállalkozásokat

Kibővített pályázati forrásokkal segítené a nehéz anyagi helyzetben lévő kis-és középvállalkozások pénzügyi gondjainak megoldását és a foglalkoztatottjainak megtartását a kormányzat - mondta Tukacs István államtitkár, a gazdasági válságövezetek kezeléséért felelős kormánybiztos.

MTI Vállalkozás

Öt változás a pályázatok beadásánál: könnyebb pénzt nyerni?

A pályázatokkal kapcsolatos módosítások a korábbinál bővebb pályázói kör számára nyújthatnak megoldást beruházásaik, és egyéb projektjeik finanszírozására. Továbbra is vannak olyan, megoldásra váró problémák, amelyek feleslegesen zárnak ki egyes pályázókat, vagy indokolatlanul nehezítik meg számukra a feltételek teljesítését. A Deloitte szakértői elemezték a 2009-es újításokat.

MTI Gazdaság

Átszabják a gazdasági operatív programok pályázatainak feltételeit

Lényegében megszűnnek a kifejezetten hátrányos helyzetű kistérségek számára kiírt pályázatok a gazdaságfejlesztési operatív programokon belül; a bennragadt pályázati pénzeket máshová csoportosítja át a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség (NFÜ) - írja a Napi Gazdaság hétfői számában.