Nem félünk eléggé
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
A Szerbiai Telekom jövendőbeli új tulajdonosának több mint kétmilliárd eurót kell költenie majd a vételre, hiszen...
A Szerbiai Telekom jövendőbeli új tulajdonosának több mint kétmilliárd eurót kell költenie majd a vételre, hiszen, akárcsak a Szerbiai Kőolajipari Vállalat (NIS) esetében a Gazprom, köteles lesz megvásárolni a polgárok és a foglalkoztatottak tulajdonában lévő ingyenrészvényeket is – írja a helyi érdekeltségű Magyar Szó.
Ahogy korábban beszámoltunk róla, a szerb kormány októberben döntött úgy, hogy nemzetközi versenypályázaton értékesíti a távközlési vállalat részvényeinek 51 százalékát. Az eredeti elképzelések szerint a vevő 1,4 milliárd euróért szerezhette volna meg a többségi tulajdont. A feltételek több befektetőnek is felkeltették az érdeklődését: egy német, egy osztrák és egy francia telekom cég mellett többek közt a világ leggazdagabb embere, a mexikói Carlos Slim, illetve Mihail Fridman, a harmadik leggazdagabb orosz üzletember is ringbe szállt.
A Magyar Szó értesülései szerint azonban a vevő nem ússza meg 1,4 milliárd euróból a tulajdonszerzést, az új tulajdonost ugyanis kötelezik arra, hogy a jelenleg a lakosság, illetve a korábbi alkalmazottak tulajdonában lévő 21,5 százalékos pakettet is megvásárolja. Mindez azt jelenti, hogy a tranzakció értéke meghaladhatja a 2 milliárd eurót is.
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Költséghatékony és magas minőségű szolgáltatások érhetők el, akár a teljes munkavállalói körre, akár csak a kulcspozícióban lévő alkalmazottakra.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
Ketogén, 90 napos, mikrobiom- és kortizolcsökkentő: a divatdiéták akár be is válhatnak, de legalább egy baj biztosan van velük. Hogyan válasszuk ki a nekünk megfelelő módszert? Mennyi időt adjunk magunknak, ha a testsúlyunk 5-10 százalékát akarjuk leadni? Miért tartják még mindig a mediterrán típusú étrendeket a legjobbnak? Szűcs Zsuzsanna, a Magyar Dietetikusok Országos Szövetségének elnöke válaszolt.
Közel 36 millió eurót, azaz mintegy 14 milliárd forintot kér a felszámoló a Dunaferr padlót fogott hengerművének életképes részeiért.
Az viszont még nem dőlt el, meddig lesz elérhető.
A magyar miniszterelnök hatalma veszélyben van, de nem úgy, ahogyan azt várnánk.