Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
A főváros visszamenőleg összesen több mint másfél milliárd forint bírsággal sújtotta a CET kultúrház kivitelezőjét, amit a Porto Investment nem fogad el és fellebezést nyújtott be.
Újabb ütésváltás indult a Közraktárak helyén felépült CET kulturpláza ügyében a főváros és az épületet "megszállva tartó" kivitelező között: a főváros jogellenes közterülethasználat miatt napi 14 millió forintot, tavaly október 30-ig visszamenőlegesen összesen 1 milliárd 538 millió forint közterület-használati bírság 15 napon belüli befizetésére szólította fel a CET kivitelezőjét és beruházóját, a Porto Investmentet a fővárosi önkormányzat.
A bírság alapja az önkormányzat illetékes bizottsága szerint az, hogy a CET beruházójával 2008. április 15-én megkötött közterület-használati megállapodás lejárt, a szolgáltatási és üzemeltetési szerződést pedig tavaly október 29-én felmondta a cég – írja az Index. A két érintett terület a CET épülete és a Duna-part közötti sáv, a Nehru part, valamint az épület és a villamossín közötti sáv.
A beruházó nem ért egyet a bírsággal, mert a CET birtokba vételéről nincs jogerős ítélet, így nem lehet jogellenes használatról beszélni. A 8,5 milliárd forintért felépített kulturpláza a főváros szerint rossz minőségben és késve készült el, ráadásul a fizetési konstrukció sem előnyös a fővárosnak. A beruházó Porto Investment, ami banki hitelből építette fel a főváros telkén az épületet, mindezt cáfolja, és értetlenségének adott hangot többször is, amiért - véleménye szerint - a főváros különböző módokon szabotálta a CET átadását, ezért is volt csúszás.
A Porto fut a pénze (és a bankhitel) után: mintegy tízmilliárd forintra perlik a fővárosi önkormányzatot, mert nem fizette ki - az álláspontjuk szerint megfelelő minőségben elkészült - épületet, valamint azért, mert egy egymilliárd forintos bankgaranciát is lehívott januárban.
A főváros stratégiája egyelőre ismeretlen, elképzelhető, hogy a CET-et saját üzemeltetésben, vagy bérbe adva vinnék tovább, valószínűleg az épület "az önkormányzatnak megfelelő műszaki befejezését" követően. Ehhez azonban ki kellene ostromolni a helyéről a most birtokban levő - kifizetetlen - generálkivitelezőt, és a perek - igaz távoli - végeredményének a kockázatával is számolni kell.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egyre több a vendégmunkás, miközben a hazai munkaerő-tartalék – a kormány ígéretével szemben – nem apad. A tartaléksereg aligha aktivizálható, nagyszámú új munkahely pedig nem keletkezik.
Disznóságok lehetnek az uniós költségvetés tervezetében, ha egyszer az ukránok bent lesznek az EU-ban, nem lehet majd őket kitenni onnan – mondta Orbán Viktor a Kossuth rádiónak.
Az „aki akar, az dolgozhat” kijelentés ugyanakkor számos vidéken nem több, mint hiú ábránd.
Többek között Dés László, Presser Gábor, Spiró György is felszólalt a terroristákat éltető északír raptrió koncertje ellen.
El lehet-e ítélni valakit egy fiatal lány haláláért, ha az illető a tett időpontjában egy másik kontinensen ült a számítógépe előtt?