Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Rekordot döntött a Porsche árbevétele és profitja tavaly. A luxusautókat gyártó német vállalat keddi közlése szerint az üzemi eredmény meghaladta a 2 milliárd eurót, ez 22 százalékkal több az előző évinél.
A mintegy 120 ezer kocsi globális értékesítéséből közel 11 milliárd euró folyt be, 18 százalékkal több, mint 2010-ben, és ezzel újabb csúcsot ért el az eladás.
Ugyanez érvényes a létszámra is: a Porschénél és a leányvállalatoknál 15 ezren dolgoztak a tavalyi év végén, 16 százalékkal többen, mint tavalyelőtt. A cél az, hogy 2018-ban már 20 ezres legyen az dolgozói létszám, s 200 ezer az eladott Porschék száma.
Az adózott nyereséget egyelőre nem ismertette a cég - majd a néhány nap múlva publikálandó hivatalos eredménybeszámolóban lesz benne -, a működési eredmény kulcsa 18,7 százalékot tett ki, ugyanez a Mercedesnél 9,0, a BMW-nél 11,8, az Audinál 12,1 százalék volt tavaly.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Politikusokat, és résztvevőket kérdeztük Tusványoson arról, hogy el tudják-e képzelni, hogy a Fidesz 2026-ban ellenzékbe kerül.
Megnövekedett a forgalom az északi és a déli parton is, az M7-es autópályán ugyancsak torlódásokra kell számítani.
A céljuk, hogy a közterekről eltűnjenek a gyűlöletkeltő politikai hirdetések.