Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Ma avatja fel a Szilánk cégcsoport Szatymaz és Szeged határában az új fejlesztés keretében megvalósult termelő- és logisztikai csarnokait. A 2,5 milliárd forintos beruházással a májusban induló üzem kapacitása 30-40 százalékkal haladja meg a jelenlegit.
Ma avatják Közép-Európa meghatározó üvegkereskedelmi és -feldolgozó vállalatához, a Szilánk cégcsoporthoz tartozó új termelő- és logisztikai csarnokokat – tájékoztatta a Világgazdaságot Varga Gusztáv, a csoport tulajdonosa. A 900 millió forint uniós támogatással Szatymaz és Szeged határában létrehozott 2,5 milliárd forintos beruházás keretében egy 13 ezer négyzetméter alapterületű új termelőcsarnokot, valamint egy 8 ezer négyzetméteres logisztikai csarnokot adnak át. A cég egy irodaépületet is építtet a komplexum mellett. A fejlesztések eredményeként egy helyen koncentrálódik a korábban különálló gyártócsarnokokban folyó tevékenység, a logisztikai kapacitás és az irodai állomány is.
Az új csarnokok – ahol várhatóan májusban indul a termelés – használatba vételével párhuzamosan a jelenlegi 200 fős dolgozói létszámot mintegy 80 fővel kívánják emelni. A beruházás elindításakor – szinte napra pontosan egy évvel ezelőtt – Varga Gusztáv azzal indokolta a lépést, hogy bizakodóak az építőipar teljesítményének alakulását illetően. Az új üzem kapacitását érzékeltetve a vezető elmondta, hogy az Magyarország éves hőszigetelőüveg-szükségletének jelentős részét egymaga biztosíthatja. Kiszolgálja majd emellett az egyre inkább előtérbe kerülő feldolgozott üvegipari termékeket (bútoripar, háztartásigép-ipar, járműipar, belsőépítészeti üvegek), illetve a projektmunkák igényeit. Az új üzem kapacitása mintegy 30-40 százalékkal haladja meg a jelenlegit. E megnövekedett kapacitás körülbelül kétharmada már le van kötve az indulásra, a fennmaradó rész a várt gazdasági növekedés bekövetkezése esetén lesz mobilizálható.
Korábban beszállítói voltak többek között a szegedi Árkád Bevásárlóközpontnak, dolgoztak az aradi Arad Center bevásárlóközponton és a K&H Bank új székházának üvegezésében is. Jelenleg a Liszt Ferenc repülőtér 2A, illetve 2B termináljának átalakításában vesznek részt. Azt azonban látni kell, hogy a közepes és kisméretű projektek egyre nagyobb jelentőséggel bírnak a szakma életében – mutat rá Varga a hangsúlyok eltolódására. A cégcsoport 2011-ben 7,2 milliárd forintos árbevételre tett szert, ami a 2010-es adatoknak felel meg. Az idei évben a tavalyi forgalom bővülését várják, a tervek szerint nagyjából 10-15 százalékkal teljesíthetik azt túl.
A cégcsoport a vizuális arculatváltás után a cég nevét is megváltoztatják, így a jövőben CE Glass Industries néven folyik tovább a tevékenység.
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Számos kedvezményes kamatozású termék érhető el a Széchenyi Kártya Programban, illetve az EXIM Magyarországnál.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Idén először a kormány nem utólag dob mentőövet az adósságoktól roskadozó kórházaknak, hanem már év közben folyósít 150 milliárd forintot. Ebből 47 milliárdot csak a kórházi koszt feljavítása visz el. Arról, hogy mire elég mindez, és mit kellene tennie a következő kormánynak, Sinkó Eszter egészségügyi közgazdászt kérdeztük.
Érdekes, hogy a „luxizás” ellen most szót emelő Lázár magántulajdonában is volt már ilyen típusú autó.
„Bárhová megy is az ember, önmagától nem tud megszabadulni” – írja családja náci múltjáról szóló Drága bácsikám című könyvében az írónő, Hermann Göring családjának leszármazottja. HVG-portré.