Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Jól indult az év a Boeingnél: a világ legnagyobb repülőgépgyártó és hadiipari csoportja a várakozásoknál jobban növelte profitját az első negyedévben.
A cég szerdai közlése szerint az adózott eredmény 58 százalékkal nőtt, 923 millió dollárra, részvényarányosan 1,22 dollárra emelkedett. A szakértők jóval szerényebb, 94 cent részvényarányos eredményre számítottak a március végével záródott három hónapra. A bevétel 30 százalékkal 19,4 milliárd dollárra ugrott, meghaladva az elemzői várakozásokban szerepelt 18,4 milliárd dollárt.
A társaság az idei részvényarányos eredményt 4,15-4,35 dollár közöttire várja legújabb becslésében. A korábbi előrejelzésben a felső határ 4,25 dollár volt. A Boeing továbbra is 78-80 milliárd dollár közötti bevétellel számol az idén.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Az első atombomba ledobása óta több mint két tucat ország akart nukleáris fegyvert, ám a nagyhatalmak így vagy úgy, de mindig találtak eszközt a leszerelésükre. Spanyolország, Svájc, Svédország Románia, Tajvan és egy sor másik ország mind előrehaladott programot vitt a tömegpusztító fegyverek előállítására, ahol nem egyszer a szerencse hozta el az áttörést. A tervek feladásához pedig minden esetben erős diplomáciai, vagy katonai ráhatás kellett.
Politikusokat, és résztvevőket kérdeztük Tusványoson arról, hogy el tudják-e képzelni, hogy a Fidesz 2026-ban ellenzékbe kerül.