szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Magyar vállalkozók körében is népszerű volt a ciprusi cégalapítás az ország kedvező adókörnyezete miatt. Egy ilyen cég nyitásának, illetve fenntartásának legalább 6000-7000 eurós éves költsége miatt feltételezhető, hogy a betétek döntő többsége jóval a 100 ezer eurós védelmi limit felett van, így ezeket a cégeket is sújtja a bankbetétekre kivetett egyszeri adó, így valószínűleg az érintettek most is az alternatívákat keresik.

A napok óta tartó bankzárlatnak ma már vége, azonban nagyon sokan akarják felvenni a pénzüket a bankokból, köztük a több mint 2000-re becsült magyar vállalat is, akik vélhetően most azon dolgoznak, hogy miként lehet alternatívát találni. Több lehetőség is számításba jöhet, ugyanis az EU-n belül és azon kívül is vannak olyan országok, ahova érdemes lehet egy ilyen helyzetben pénzüket menekíteni – írja a Portfolio.hu.

Többek között Málta, Hollandia, Írország, Dánia és Luxemburg is rendelkezik olyan vállalati struktúrákkal, amelyek vonzóak lehetnek a vállalatok számára. A cégek a partnereik miatt elképzelhető, hogy nem szívesen hagynák el az EU-t, inkább azon belül keresnének alternatívákat. A legkönnyebb menekülési utat Málta jelentheti, a jogszabályi környezet hasonlóan kedvező a külföldi cégek számára, miközben itt a székhely áttétele sem ütközik nagyobb akadályokba. Mindössze arra van szükség, hogy a ciprusi céget a máltai cégnyilvántartásba felvegyék, és ezt követően a ciprusi cégjegyzékből a társaság törölhetővé válik. Ez a folyamat körülbelül 3 hónapot igényel.

Az EU-n kívül is vannak vonzó célpontok, Ázsia és Közel-Kelet is népszerű. Ugyanis annak a magyar cégnek, amely a magas növekedésű régióba be akar törni, sokkal könnyebb, ha a kapcsolatait szingapúri és hongkongi cégeken keresztül bonyolítja le.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!