Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Veszteségrendezéssel indokolják a tulajdonosok, hogy kénytelenek leszállítani három tokaji borászcég, az Arany Dűlők Kft., a Patrícius Borház Kft. és a Szárhegy Dűlő-Sárazsadány-Tokajhegyalja Kft. jegyzett tőkéjét.
A cégek Kékessy Dezső volt párizsi nagykövet, Orbán Viktor miniszterelnök családi bizalmasa szövevényes családi birodalmának tagjai, utóbbiban 2003-ig tulajdonos volt Lévai Anikó, Orbán felesége. Ez volt az a cég, amelynek „nemtaggyűlésén” a Lévait helyettesítő, első miniszterelnöki terminusát töltő Orbán az emlékezetes instrukciót adta az állami támogatások ügyében: „Ne mi nyerjük a legtöbbet!” Új tulajdonost, friss tőkét nem vonnak be, Kékessyék a törzsbetétek leértékelésével csökkentik a jegyzett tőkét 750 millió forintról 300 millióra.
Hasonlóan tesz a másik két kft. is. A Szárhegy Dűlő két tulajdonosa, Georges Sándor Kékessy és a kezdetektől tag Madarász László, a jegybank felügyelőbizottsági és az Antenna Hungária Zrt. igazgatósági tagja 180 millióról 75 millióra csökkenti a törzstőkét. Az Arany Dűlők Kft. törzstőkéje 68-ról 28 millióra csökkent, ami még így is meghaladja a tavaly év végén kiszámolt saját tőke mértékét (25,7 millió forint).
Arról, hogy a Kékessy-cégek sorsa hogyan kapcsolódik Töröcskei István bankárhoz, illetve a Videoton focicsapatának tulajdonosához, az e heti HVG-ben olvashatnak.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.