szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Az NGM elismerte, hogy az állami szerencsejétékcég is indult a kaszinóüzemeltetésért, azt viszont már nem árulták el, miért bukott el mindenhol. Az Andy Vajna, illetve ifjabb Szima Gábor érdekeltségébe tartozó cégek azért nyertek kaszinókoncessziókat, mert megbízható adófizetők - indokolt a tárca.

Új bizniszt kell kitalálni a Szerencsejáték Zrt.-nek, miután az állami cég mindenhol elhasalt a kaszinóüzemeltetésre kiírt tenderen - írta a Napi.hu hétfőn a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) közlésére hivatkozva.

A házon belül induló Szerencsejáték Zrt.-t Andy Vajna kormánybiztos Las Vegas cégcsoportja, illetve az ifjabb Szima Gáborhoz köthető Aranybónusz 2000 Kft. utasította maga mögé.

A kaszinótenderért felelő NGM arról nem adott felvilágosítást, miért nem nyert az állami szerencsejátékcég. Vajon nem elég átláható, nem megbízható adófizető, vagy keveset ígért? - ezekre a találgatásokra nem adott választ a minisztérium.

Fazekas István

Mint arról beszámoltunk, május elején Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter úgy döntött, hogy Vajna cége vihet öt budapesti és Pest megyei kaszinót, az Aranybónusz pedig két koncessziót nyert Kelet-Magyarországra. Egy 2013-as törvénymódosítás szerint Magyarországon összesen 11 kaszinó kaphat engedélyt.

Szima Gábor édespaja idősebb Szima Gábor, a DVSC tulajdonosa, magánvagyonát 4,8 milliárd forintra becsülik. Szimáék teljesen újak a szerencsejátékpiacon. Az Aranybónusznak 2012-ben 700 millió forintos bevétele volt, és nulla alkalmazottal működött.

Az NGM indoklása szerint azért kapták ők a kaszinókoncessziókat, mert Vajna és Szima cége is megbízható adófizető.

A tárcánál egyelőre egyeztetések folynak arról, hogy a Szerencsejáték Zrt. a jövőben milyen típusú játékok szervezésével "tud a leghatékonyabban hozzájárulni a költségvetési bevételekhez"- írta fogalmazott a minisztérium.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!