Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Senki sem tudja, honnan származik az előző apáttól maradt 4 millió eurós (mintegy 1,2 milliárd forintos) örökség, bár egy ügyvéd magának követelei. A kolostor könyvelésében soha nem szerepelt a summa. Az ügyészség pénzmosás gyanújával nyomoz.
Ismeretlen eredetű, milliós vagyon került elő a németországi Neresheim kolostorának elhunyt apátja hagyatékából. Az ügyészség pénzmosás gyanúja miatt indított nyomozást.
A bencés apátság jelenlegi vezetője az intézményt 33 éven át vezető Norbert apát halála után négymillió euróra (mintegy 1,2 milliárd forintra) bukkant annak hagyatékában - erősítette meg közleményében a kolostor a Der Spiegel értesülését.
A hírmagazin azt is közölte, hogy a krefeldi ügyészség nyomozást indított pénzmosás gyanúja miatt. Az ügyiratok már Düsseldorfba, az észak-rajna-vesztfáliai államügyészség elé kerültek.
Az iratok szerint 2013 májusában fedeztek fel négymillió eurót az apát hagyatékában. A pénz két, a kolostor nevén lévő számlán található. Az intézmény ugyanakkor állítása szerint nem tudott az összegről és nem is tart rá igényt. Nem úgy egy krefeldi ügyvéd, aki szerint őt illeti meg a pénz. Igényét három alkalommal utasította már el a bíróság, ő azonban továbbra is harcol a vagyonért.
Albert Knebel, az Ulmtól hatvan kilométerre északra lévő kolostor új vezetője szerint a pénz eddig nem szerepelt az intézmény könyvelésében, nem tudott róla sem ő, sem a vezetőség, sem a többi szerzetes. "Fontos érdekünk azonban a vagyon eredetének felderítése" - fejtette ki Knebel.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.