Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Megválik Magyarországon is érdekelt - többek között a Tibit is gyártó - édesipari cégétől az ukrán államfő.
Az ukrán államfő, Petro Porosenko a Roshen eladása mellett döntött, amely a Tibi csokit is gyártó Bonbonetti Choco Kft. többségi tulajdonosa - adta hírül a Privátbankár. A május végi elnökválasztások előtt Porosenko azt ígérte, hogy ha a többség rá szavaz, akkor eladja édesipari cégét. Az ukrán konszern termékei 35 országban vannak jelen, a cég bevételét tekintve tavaly mintegy 1 milliárd dollárral a 20. legjelentősebb volt a nemzetközi édesipari mezőnyben.
"Egy jelentős befektetési bankkal zajlanak az egyeztetések az eladásról" – mondta Petrosenko a német Bildnek, majd hozzátette, hogy "az ügylet aláírására már a közeljövőben sor kerül". Porosenko döntését azzal indokolta, hogy elnökként csak a haza boldogulásával kíván foglalkozni.
A Bonbonetti nagykanizsai ostyagyártását az ukrán államfő már szeptemberben csökkentette, és 60 fős létszámleépítést jelentett be, akkor azt mondták decemberben meg is szűnhet a termelés Nagykanizsán. Sánta Sándor, a társaság vezérigazgatója azt mondta, a gyártás jelentős része budapesti gyárukba kerülhet, egyes gépsorokat egy fejlesztés révén már akkor áttelepítettek a fővárosi üzemükbe. A cégvezető a lépést a hatékonyság növelésének kényszerével indokolta. Hozzátette, hogy cégcsoportjuk az utolsó olyan édesipari gyártó Magyarországon, amelynek nagy kapacitású gyára van az országban, és meghatározó márkákat gyárt.
Ha szeretne további hasznos híreket olvasni, hírlevelünkre feliratkozva megteheti!
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.