szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Elmaradt az első tárgyalás a Népszabadság eladásáról: a szerkesztőség alapfeltétele a munkatársak bizonytalan helyzetének megnyugtató rendezése.

A Népszabadság sorsáról szóló cíkkeinket itt találja.

"A Mediaworks sajnálattal vette tudomásul, hogy a Népszabadság főszerkesztője által a lap potenciális akvizíciója kapcsán kezdeményezett, mai napra tervezett megbeszélést a főszerkesztő röviddel a tárgyalás megkezdése előtt lemondta. A szerkesztőség részéről újabb időpontjavaslat nem érkezett". Ez a közleményt jelent meg a Mediaworks oldalán kedden, miután előző nap a cég ugyancsak közleményben jelentette be, hogy a szerkesztőség kezdeményezésére kész tárgyalni a lap eladásáról.

A hvg.hu ezek után érte el kedd este a Népszabadság főszerkesztőjét, aki elmondta: a Mediaworks tulajdonosának, illetve a cég vezetésének minden egyéb tárgyalás feltételéül szabták, hogy a kiadó rendezze a bizonytalanságban tartott munkavállalók anyagi helyzetét. Mint Murányi András hangsúlyozta, a cég szombati lépése, az azóta folymatosan terjedő hírek, pletykák, híresztelések nyomán a dolgozók súlyos bizonytalanságban vannak, így elsődleges feladatnak tekintik a megnyugtatásukat, e nélkül nem lehet további tárgyalásokat folytatni. Kedden ugyancsak kérték, hogy a laptól szóló egyeztetések megkezdése előtt a Mediaworks tisztázza, mi van az MKB Banknak a Népszabadságra bejegyzett jelzálogával, tárgyalni ugyanis csak "tiszta" cégről lehet.

Kérdésünkre, hogy Katona Viktor, a csupán mintegy 72 óra után posztjáról lemondó megbízott vezérigazgató távozása után volt-e egyáltalán olyan, akivel tárgyalhattak, a főszerkesztő azt mondta: a cég vezetésének egyik tagjával egyeztettek, aki így a munkáltatói jogokat gyakorolta. Murányi András nevet nem mondott, de a cég honlapja szerint a már pénteken lemondó Rónai Balázs vezérigazgató, illetve a már említett Katona Viktor mellett még Katona Erika HR és PR igazgató volt tagja az igazgatóságnak, így ő lehetett a tárgyaló partner. Igaz, a hvg.hu talált egy ügyvéd által október 7-én ellenjegyzett aláírásmintát is, amelyben bizonyos Hont Olivér Dániel a Mediaworks Hungary Zrt. igazgatósági tagjaként szerepel.

Fülöp Máté

A Mediaworks közleménye szerint egyébként a cég, illetve a tulajdonos "továbbra is nyitott a lap jövőjét érintő egyeztetésekre". ezért várják a szerkesztőség képviselőinek "konstruktív javaslatait". Kedden amúgy - írta a cég - megvolt az első egyeztetés a lap jövőjéről a munkavállaló érdekképviseletekkel is, itt a tárgyalások folytatásának módjáról állapodtak meg.

Ami a szerkesztőség feltételeit illeti, a Mediaworks ezeket nem említette meg, de úgy tudjuk, Murányi András keddi, szóbeli közlése után ezeket hamarosan írásban is megkapják.

A Népszabadság szerkesztőségének tagjai közül többen is megerősítették egyébként a hvg.hu-nak, hogy kulcskérdésnek tartják az anyagi kérdések tisztázását, a cég ugyanis egyelőre csak úgymond felfüggesztette a lap kiadását, ők pedig hivatalosan továbbra is alkalmazottak, márpedig mint ilyen, a Mediaworksnek kötelezettségei vannak velük szemben. MInt egyesek fogalmaztak: van, aki egyenesen retteg, nehogy a Mediaworks úgy intézze a dolgokat, hogy ne kelljen fizetnie a munkatársaknak.

Népszabadság: sok pénz és csoda is kellene az újrainduláshoz

Ma kezdődhet a tárgyalás a szerkesztőség és a kiadó között a Népszabadság eladásáról. Az ügylet bonyolultnak ígérkezik, és kérdéses, politikai támogatás nélkül el tudja-e érni a felfüggesztett lap az újraindulást. Nem a Mediaworks, hanem a kiadóvállalat osztrák tulajdonosa, a Vienna Capital Partners (VCP) hozott döntést a Népszabadság kiadásának felfüggesztéséről - értesült a hvg.hu.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!