szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Összeállította a leggazdagabb magyarok 33-as listáját a Forbes. Spéder eltűnt, Mészáros Lőrinc vagyon viszont már a 28. legnagyobb.

Még mindig Csányi Sándor vezeti a Forbes listáját 283,1milliárddal, igaz, vagyona csökkent az előző évhez képest. Az OTP elnök-vezérigazgatója az OT Industries és a Bonafarm gyengébb éve miatt veszített.

A második helyezett potom százmilliárddal kevesebbel Bige László, a Nitrogénművek Zrt. tulajdonosa, akit a magazin 182,1 milliárddal – az elmúlt évinél többel – listáz.

A harmadik Demján Sándor, akinek ugyancsak nőtt a vagyona tavalyhoz képest, 176,1 milliárdos lehet. Az üzletember, aki nemrég a TriGránitból és a Gránit Bankból is kiszállt, az Országos Takarékszövetkezeti Szövetség elnökeként korábban nyílt levélben támadta a takarékszövetkezeti integrációt levezénylő Spéder Zoltánt, aki azóta el is tűnt az üzlet környékéről.

A negyedik helyen Gattyán Györgyöt találjuk 173,2 milliárd forintos vagyonnal. A Docler Holding tulajdonosáról nemrég kiderült, hogy újabb videostreaming-szolgáltatásokat kínál. Emellett idén pert nyert a Nemzeti Adó- és Vámhivatallal szemben.

A top 5-be Széles Gábor is befért: a Videoton elnök-vezérigazgatója 136,8 milliárdos vagyont mondhat magáénak.

Simicska Lajos az 55,8 milliárd forintosra becsült vagyonával a 16. helyig jutott, még úgy is, hogy a G-nap óta az üzletember pozíciói – főleg a médiában – jelentősen meggyengültek. A Közgép még tartja magát, bár dolgozóinak felét azóta elbocsátották.

A 20. és 21. helyen két kormányközeli üzletember neve tűnik fel: Garancsi Istváné és Andy Vajnáé. A Dagály Úszóarénát is építő Market vezérének vagyonát 45,8 milliárd forintra becsülte a Forbes, míg a kaszinó- és TV2-tulaj Vajnáét 44,9-re.

Mészáros Lőrinc két éve került fel először a listára, most 35,4 milliárd forinttal a 28. helyen áll. A felcsúti polgármester cége nemrég a MÁV-val kötött lukratív szerződést, és sajtóértesülések szerint ő állhat a Népszabadságot korábban kiadó Mediaworks megvásárlása mögött is.

A Simicskához hasonlóan kegyvesztetté vált Spéder Zoltán, aki nemrég eladta tulajdonrészét az FHB Bankban, és ugyancsak megvált a Portfolio.hu-t is kiadó Net Média Zrt.-től, idén már nem került fel a listára.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!