Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Alkoholmámortól önmagából kikelő kolléga, smúzolás a főnökkel, flörtölő csapattársak - ezek miatt nem szeretünk itthon céges karácsonyi bulira járni. Az aktív munkavállalók 44 százaléka legalább 5 éve nem is vett részt ilyen rendezvényen – derült ki a DreamJo.bs és az NRC Marketingkutató Kft. felméréséből.
Hiába az ingyenes ünneplési lehetőség, valami nincs rendben a céges karácsonyi bulikkal – válaszolta 10-ből 7 megkérdezett a DreamJo.bs kérdésére. Vajon mi bosszantja amagyarokat a leginkább?
A megkérdezettek 39 százaléka ugyanakkor nem tudott nyilatkozni a tapasztalatairól, hiszen még soha nem vett részt céges karácsonyi bulin.
A mellébeszélés-mentes állásokat hirdető startup szakértői szerint az ilyen év végi összejövetelek fontosak a csapat összetartásához. „Nem is a céges karácsonyi buli a lényeg, hanem az egész éves közös munka honorálása. A közös ünneplés segít, hogy a kollégáink érezzék, egy csapatban játszunk, és együtt értük el mindazt, amire büszkék vagyunk, és azt is, amiből tanultunk. Az ilyen bulik arra szolgálnak, hogy megköszönjük a csapatunk tagjainak az egész éves erőfeszítéseit. Ez a visszajelzés elképesztően fontos, de az év végi hajtás közben könnyen kimaradhat. Ha a kollégák nem érzik, hogy értékeljük őket, mi tartja őket nálunk?” – teszi fel a kérdést Sóti Anett, a DreamJo.bs társalapítója.
Szavait igazolja, hogy a munkavállalók többsége tényleg díjazza ezeket az összejöveteleket: minden bosszantó tulajdonság ellenére a megkérdezettek 60 százaléka szereti a céges karácsonyi partikat.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.