Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
A látványos erőszakkal szakítottak, de most is tízmilliárdokat szakítanak a XXI. század kihívásaihoz alkalmazkodó, befolyásos olasz alvilági szervezetek.
A Les Echos francia gazdasági lap római tudósítója nem a mostanában, úton-útfélen maffiaként emlegetett, valójában nem létező szervezeteknek nézett utána, hanem a valódi olasz maffiáknak. Amelyek sokat változtak az elmúlt két évtizedben, de, köszönik szépen, jól vannak, mert adaptálódtak a modern világhoz.
Kövesd a pénzt és el fogsz jutni a maffiához
– mondta Giovanni Falcone bíró, akit 25 évvel ezelőtt gyilkolt meg a Cosa Nostra. Korábban a maffiák a belháborúkról, a látványos erőszakos bűncselekményekről voltak híresek. De a kilencvenes években elindult valami új. A verőlegények helyett inkább felkészült ügyvédeket, gazdasági, pénzügyi szakembereket szerveztek be a bűnszövetkezetek. Ezek közül a legnagyobb, legalábbis az érvényben lévő nem hivatalos kalkulációk szerint a calabriai ’Ndrangheta. (A 'ndrangheta a maffia szó ősi, calabriai megfelelője. Nevezik még „tiszteletre méltó társaságnak”, Fibbiának, „calabriai maffiának”). Becsült éves „üzleti forgalma” 53 milliárd euró. Ez az összeg kétszer annyi, mint a McDonald’s és a Deutsche Bank együttes forgalma. A ’Ndrangheta igazi világszervezet, amelynek kb. hatvanezer sejtje működik több tucatnyi országban. A kábítószer kereskedelemben globális piacvezetők, 24 milliárd eurós forgalommal.
2014-ben az Eurostat 3 illegális ágazatot is vizsgálni kezdett a tényleges belső hazai termék értékének megállapításához: a prostitúciót, valamint a drog- és a cigarettacsempészetet. Az európai statisztikai hivatal arra jutott, hogy az olasz bruttó hazai termék egy százalékát hozzák ezek az ágazatok. Persze vannak más kalkulációk is. A Bankitalia pénzintézet és az olasz parlament maffiaellenes bizottságának becslése szerint az előbb felsorolt illegális ágazatok, kiegészülve a termékhamisítással vagy az immár bejáratott biznisznek tekinthető adóelkerüléssel, az olasz bruttó hazai termék 10 százalékára rúgnak. Más hasonló vizsgálatok szerint minden ötödik olasz cég vagy vállalkozó valamilyen formában tejel a maffiának, az olasz hazai termék hét százalékát teszik ezek a védelmi pénzek.
Korábban a nagy maffiák Dél-Itáliát uralták, de mostanság már a jóval fejlettebb északon is ott vannak. Közbeszerzéseket manipulálnak, főszereplők az autópálya építésben, az építőiparban, újabban a hulladékok illegális tárolásában, és persze a nagyon jövedelmező idegenforgalomban is a vendéglátóhelyek, a szállodák ellenőrzése révén. Vagyis a nyers erőszakot a kifinomult, fehérgalléros bűnözés váltotta fel.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egyre több a vendégmunkás, miközben a hazai munkaerő-tartalék – a kormány ígéretével szemben – nem apad. A tartaléksereg aligha aktivizálható, nagyszámú új munkahely pedig nem keletkezik.
Disznóságok lehetnek az uniós költségvetés tervezetében, ha egyszer az ukránok bent lesznek az EU-ban, nem lehet majd őket kitenni onnan – mondta Orbán Viktor a Kossuth rádiónak.
Az „aki akar, az dolgozhat” kijelentés ugyanakkor számos vidéken nem több, mint hiú ábránd.
Többek között Dés László, Presser Gábor, Spiró György is felszólalt a terroristákat éltető északír raptrió koncertje ellen.
El lehet-e ítélni valakit egy fiatal lány haláláért, ha az illető a tett időpontjában egy másik kontinensen ült a számítógépe előtt?