Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Visszakerült Niki Laudához az általa alapított légitársaság, amelyet korábban az AirBerlin vett meg tőle. Az viszont tavaly csődbe ment.
A flyNikit – hivatalos nevén a Niki Luftfahrt GmbH-t – 2003-ban hozta létre az egykori Formula–1-es világbajnok, az Air Berlin pedig egy évvel később csatlakozott be társtulajdonosként. Lauda végül 2012-ben vált meg teljesen a légitársaságtól.
Az Air Berlin azonban tavaly csődbe ment – az utolsó járata tavaly október 27-én indult útnak –, és több nagy név jelentkezett a flyNiki átvételére. Köztük a Lufthansa-csoport, az Európai Bizottság versenyjogi fenntartások miatt nem járult hozzá a tranzakcióhoz. Úgy tűnt, Lauda egykori cége ezzel meg is szűnik: december közepén beszüntette a tevékenységét, és fizetésképtelenségi eljárás megindítását kezdeményezte.
Ezt követően bejelentkezett érte az IAG – amely egyebek mellett a British Airwayst és az Aer Lingust fogja össze –, majd a Ryanair is. A pályázatokat január 19-ig kellett leadni, a legjobb ajánlatot a végeredmény szerint Lauda tette.
Az iho.hu szerint a versenyfutás igazi tétje feltehetően nem is az volt, hogy kié lesz a társaság gépparkja, hanem hogy melyik cég vagy cégcsoport használhatja majd bázisként a flyNiki utódjaként a bécsi repülőteret, kiegészítve az ugyancsak értékes düsseldorfi, müncheni és zürichi központú vonalakkal.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.