Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
A startupokba történő befektetés a társasági adó rendszerében jelentős előnyt jelenthet, négy év alatt összesen akár 80 millió forint adóalap-csökkentő tételt érvényesíthet a befektető.
Adóalap-kedvezményre jogosult az az adózó, amely egy startupban – a magyar törvény szerinti elnevezésében korai fázisú vállalkozásban – részesedést szerez. Ennek a részleteit mutatta be az Adózóna.
A kedvezmény mértéke a cégben megszerzett részesedés bekerülési értékének (ideértve a szerzést követő tőkeemelésre tekintettel a bekerülési érték növekményét is) háromszorosa a részesedés szerzésének adóévében és az azt követő három adóévben. Ezt egyenlő részletekben számolják, de adóévenként legfeljebb 20 millió forint lehet.
A kérdésről pénteken szavaz az Országgyűlés. "A korai fázisú vállalkozásokba (startupokba) történő befektetésekkel kapcsolatban további előnyös adóváltozások várhatók, amennyiben a Parlament pénteken a jelenlegi formájában fogadja el az egyes adótörvények módosításáról szóló javaslatot. A törvénytervezet alapján a befektetők társasági adóalapjának meghatározása során az adóalap-csökkentő tételként figyelembe vehető összeg éves felső határa az összesen 20 millió forintról (és így 4 év alatt összesen 80 millió forintról) adóévenként és korai fázisú vállalkozásonként emelkedne 20 millió forintra" - mondta Póczak Ferenc, a Deloitte Magyarország nemzetközi adócsoportjának vezetője.
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Számos kedvezményes kamatozású termék érhető el a Széchenyi Kártya Programban, illetve az EXIM Magyarországnál.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Több világörökségi védelmet élvező épület is van a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő kínálatában, ezekből nem kér állítólag Orbán Viktor vejének cége.