Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
26 európai főváros földgáz és villamos energia végfelhasználói árait hasonlította össze a MEKH. Bár Budapesten a legolcsóbb a gáz, valamint az egyik legolcsóbb az áram, de vásárlóerő-paritáson számolva már nem ilyen fényes a helyzet.
Ha a lakossági fogyasztók földgáz átlagárait euróban hasonlítjuk össze, akkor Budapest a legolcsóbb (3,19 eurócent/kWh). A Budapestnél más tekintetben olcsóbb Belgrádban 3,21 centet kérnek kilowattonként, a hátulról harmadik Bukarestben pedig 3,48 cent az átlagár. A többi régiós fővárosban 4 és 6 eurócent között mozog az átlagár, a legmagasabb pedig Stockholmban (24,16 eurócent/kWh) – derül ki a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) havonta frissülő statisztikájából.
A villamos energia átlagárait tekintve Budapest már csak a negyedik legolcsóbb (11,69 eurócent/kWh), míg Belgrádban 7,23 centbe kerül egy kWh. A legmagasabb díjat Koppenhágában kell fizetni (30,82).
Ez a statisztika azonban jelentősen módosul, ha jövedelemarányosan vagy vásárlóerő-paritásra számítják át. Utóbbi esetben nem a fogyasztók jövedelmi helyzetével korrigálják a nominális árakat, hanem az egyes országok árszínvonalának uniós átlagos árszínvonaltól való eltérésével. A MEKH egy fiktív valutában, az európai vásárlóerő-egységben (Purchasing Power Standard, PPS) mérte az árakat, ez pedig rögtön a felső 50 százalékba tolja Budapestet.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.