Nem félünk eléggé
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
A Magyar Telekom eladja a Száva utcai adótornyot, a kormány határozatban rendelkezett az ingatlan megvásárlásáról 1,7 milliárd forintért.
Az állam megvásárolja Budapest egyik ikonikus építményét, a Száva utcai adótornyot – derül ki egy költségvetési átcsoportosításokról rendelkező kormányhatározatból. A torony, illetve az ingatlan és az azon álló egyéb építmények a Magyar Telekom tulajdonában van. A cég a hvg.hu-nak megerősítette, hogy megválnak az ingatlantól, mert „technológiai és elhelyezkedési szempontból a megtartása és fenntartása nem indokolt”. A Telekom nem fog teljesen búcsút mondani a telepnek, „egyes technológiai területek visszabérlését tervezi”. A vételár 1,7 milliárd forint lesz, legalábbis ennyi pénzt csoportosított át a kormány, illetve a Telekom (már levett) ingatlanhirdetésében ezt az összeget jelölte meg. Az ingatlant a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. fogja megvenni, majd átadja a Belügyminisztérium vagyonkezelésébe.
Az adótorony 154 méter magas, ez Budapest harmadik legmagasabb építménye az Észak-Budai Hőerőmű tornya és a Széchenyi-hegyi adótorony után, jóval a 100 méter alatti Parlament és Szent-István-bazilika fölé tornyosul. A torony 1988-ban épült, fénykorát az ezredforduló környékén élte. „A hazai telefóniában bekövetkezett forradalmi változásokkal a tornyon elhelyezett szerkezetek száma megtöbbszöröződött. Itt összpontosult ugyanis a mikrohullámú rendszer közel kétszáz mikrohullámú összeköttetése. Az optikai hálózatok fejlődésével, és az egyre gyorsabban növekvő adatmennyiség-igénnyel viszont ez a fajta kapcsolat háttérbe szorult, így az antennák száma radikálisan lecsökkent” – írta ingatlanhirdetésében a Telekom.
Nem a Szávai utcai ingatlan az első, amitől a Magyar Telekom megválik. 2018 elején többek közt irodaházakat kínáltak eladásra, 2019 elején pedig az összes üdülőjüket. Ezek közül a legdrágább a balatonkenesei 91 szobás Telekom Hotel volt, amelyért nettó 2,5 milliárd forintot kértek.
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Lassan valóban eljön az ideje annak, hogy a cégvezetők mérlegeljék, mit kezdjenek az MI kínálta lehetőségekkel.
Egyelőre nem, de ez nem jelenti azt, hogy adott esetben nem éri meg a cégnek ilyen számlával rendelkeznie.
Mintha személyes történetében mondaná fel a kormánypolitika kritikáját, olyanok Füle Zsigmond első tapasztalatai a munka világában. Ő az a 18 éves, bácsborsódi fiatal, aki keresztkérdéseket tett fel Lázár Jánosnak bajai fórumán, és panaszára, miszerint keveset keres, a miniszter úgy válaszolt: rossz helyen dolgozik.
A HVG újságírói adnak pár tippet a vakációhoz.
A Magyar Olimpiai Bizottság kapta a legtöbbet, de utalták a szokásos 110 milliót az ATV volt elnöke vállalkozásának, és jutott némi apró a Rogán-szomszéd Csetényi Csaba cégének, egy Tiborcz-, illetve egy Mészáros-közeli magántőkealap érdekeltségének is.
Heorhij Tihij szerint inkább azt kellene megmagyaráznia a magyar embereknek, hogy miként sikerült „elcseszni” az ország gazdaságát.
Egyre fokozódik a miniszterelnökre nehezedő nyomás, melyet többnyire saját gazdaságpolitikai húzásainak köszönhet.
Az énekes már elnézést kért, amiért elragadta az aljas indulat.
Több oka is van a lakhatási válságnak.