Online adatszolgáltatási kötelezettség
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
Az iparbiztonsági hatóság korábbi határozatát halasztják a per jogerős befejezéséig.
A Debreceni Közigazgatási és Munkaügyi Bíróság helyt adott a Bige Holding Kft. azonnali jogvédelem iránti kérelmének, amely arra irányult, hogy jogerős ítéletig működhessen a szolnoki gyár – írja az Index.
A bíróság elrendelte, hogy a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság mint iparbiztonsági hatóság határozatát halasszák a per jogerős befejezéséig.
Ezt megelőzően az elsőfokú bíróság is így döntött, de a katasztrófavédelem fellebbezett, így a gyár zárva maradt. Most a jogvédelem ügyében született jogerős ítélet értelmében a gyár kinyithat a vizsgálat idejére.
Korábban megírtuk, a műtrágyakirály Bige László azután fordult bírósághoz, hogy szolnoki üzemét bezáratta a katasztrófavédelem. A milliárdos vállalkozó egy interjúban azt mondta, bosszúhadjárat folyik ellene, nevet azonban nem említett. Közölte, a katasztrófavédelem kilencszer, a rendőrség tizenháromszor szállt ki a gyárhoz, de soha semmit sem találtak, egyetlen elmarasztaló jegyzőkönyv sem volt. Minden szakhatósági engedéllyel rendelkeznek, ami a működésüket nem gátolja. Hozzátette, fontosnak tartja, hogy az üzemben az elmúlt több mint 20 évben még sohasem történt baleset, most viszont 250 család megélhetése forog kockán.
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
Hogyan és mikor lehet elrendelni a rendkívüli munkavégzést?
Óriási már a zaj a közösségi médiában. Érdemes még pénzt költeni a tartalommarketingre? Hogyan lehet ezt jól csinálni?
Az ingatlan bérleti díja és a kapcsolódó költségek elszámolhatók a költségként? Milyen járulékokat kell fizetni?