Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
Gulyás Gergely szerint ez Varga Judit igazságügyi miniszter eredménye a témában.
3,8 milliárd forintnyi reklámadót fizetett be a Facebook 2017-re és 2018-ra – közölte Gulyás Gergely miniszter a kormányinfón. Elmondása szerint ez volt Varga Judit igazságügyi miniszter "első eredménye", és szerinte ez azt mutatja, hogy jó irányba haladnak a dolgok.
A kérdés arra vonatkozott, hogy a kormány milyen szabályozáson gondolkodik a Facebookkal kapcsolatban, felmerült-e például, hogy a megosztott hírek után is fizessen a cég.
Gulyás azt mondta, a kormány célja, hogy a Facebook-felhasználók adatai biztonságban legyenek, azokkal senki se élhessen vissza. Mindemellett a szólásszabadság pártján áll a kormány, az állam is csak törvénysértés esetén léphet fel.
A Facebook a Google mellett ma már az online hirdetési piac több mint felét birtokolja, ám arra hivatkozva, hogy a hirdetést felvevő és közlő cég nem Magyarországon működik, korábban kibújtak az adó (és általában a Magyarországon és sok más országban keletkezett adókötelezettségek) fizetése alól. Emiatt (is) a NAV egy köztes megoldást vezetett be a reklámadónál: ha a hirdetés közzétevője nem fizeti meg az adót, akkor azt a megrendelőnek kell fizetnie, ám ebben az esetben is kötelező egy nyilatkozatot tenni az adóhatóság felé arról, hogy valaki hirdetéseket jelentet meg – ha ezt nem teszi meg, miközben megjelenik a reklám (sőt, akár meg is fizeti utána az adót a megrendelő), akkor már önmagában adócsalást követ el. Ezen az alapon követelte a NAV a Facebooktól is a reklámadó megfizetését – a két cég rendszeresen szerepelt a nagy adótartozást felhalmozó cégek listáján is.
A Facebook 2017 végén önként vállalta, hogy 2019-től mindenhol adózni fog, ahol hirdetései jelennek meg, a mostani adófizetésben ennek is része lehet, nem csak Varga Judit lobbitevékenységének.
A kormány 2019 júliusától függesztette fel a reklámadót (egészen pontosan 0 százalékra vitte le a közteher kulcsát), addig több mint 26 milliárd forintos befizetés érkezett a megelőző években a reklámbevétel 7,5 százalékára kirótt közteherből.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.
David Zucker, a Naked Gun rendezője biztosan nem nézi meg a Liam Neesonnal készült negyedik részt, mert az szerinte ötlettelen másolat lesz csupán. A ZAZ-trió egyharmadával Leslie Nielsen fingógépéről, a pilótás pedofilpoénokról, a Top Secret bukásáról és O.J. Simpsonról is beszélgettünk. És persze a Csupasz pisztoly 4-ről, amiből kihagyták.
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Vajon eljön az idő, amikor a boltok nekünk fizetnek majd azért, hogy náluk vásároljunk? Nem tudni, de tény, történelem során volt néhány furcsa példa arra, mi miért került kevesebbe és ennek mi lett a következménye. Elek Péter hozott is párat a Duma Aktuál közönségének.