szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A miniszterhelyettes kedden mondott le, korrupciós vádak miatt.

Míg az ellene szóló korrupciós vádak miatt kedden lemondott Völner Pál a vagyonnyilatkozata szerint csak egy győri és egy nyergesújfalui ingatlan, illetve az utóbbiba bejelentett ügyvédi iroda tulajdonosa, bankbetétben pedig 15 millió forintja van, szűkebb családja érdekeltségeinél már nagyobb értékeket látni – írja a Népszava.

A politikus feleségének és fiának a nevén lévő Tagba Kft. főtevékenységeként ingatlanüzlettel foglalkozik. A Népszava azt írja, hogy a 2015-ben alapított vállalkozás hamar százmilliós forgalmat ért el, az eszközállománya pedig közel egymilliárdosra hízott, amiből csak a pénzeszközök 552 milliót tesznek ki.

A családi cég emellett a hajózási piacon is érdekelt. A Népszava szerint a Tagba Kft.-nek 2017 óta résztulajdona van a nyergesújfalui, néhány tízmillió forintos forgalmú Mahartlog Port Kft.-ben, amelynek egyik vezetője a politikus 1994-ben született fia. A másik vezető Domán Beáta, aki a svájci – a Hableány-balesetet okozó Viking Sigynt üzemeltető – Viking River Cruises magyar leányvállalatát is vezeti. Ez a NER-közelinek számító cég vehette meg korábban a fővárosi kikötőhelyek után évi több milliárdos pontondíjat szedő Mahart Passnave Kft. 49 százalékát, míg 51 százalék maradt a Rogán Antal felügyelete alatt álló Magyar Turisztikai Ügynökségnél.

Völnernek politikusként köze volt a hajózáshoz: amikor a Nemzeti Fejlesztési Minisztériumban infrastruktúráért felelős államtitkár volt, hozzá tartozott ez a terület. 2016-tól pedig a volt KDNP-tag hajóskapitányt, Szalma Botondot váltva lett a Magyar Hajózási Országos Szövetség elnöke.

A fideszes politikust, Varga Judit igazságügyi miniszter helyettesét, igazságügyi államtitkárt kedden vesztegetéssel gyanúsította meg a Legfőbb Ügyészség. A gyanú szerint a politikus rendszeresen fogadott el 2-5 millió forint kenőpénzt a végrehajtói kar vezetőjétől. Völner a róla szóló hírekre úgy reagált: nem követett el bűncselekményt, mégis lemondott.

A hvg.hu értesülései szerint egyszeri akár tízmilliós összeg vagy néhány milliós havidíj is lehetett az ára a bírósági végrehajtói praxisoknak, amelyeket a végrehajtói kamara elnöke „segített intézni”, és ő ebből a pénzből juttathatott Völnernek.

Lapunk úgy tudja, hogy a Nemzeti Védelmi Szolgálat több ezer oldalnyi bizonyítékot, jórészt lehallgatási anyagokat gyűjtött össze a kapcsolódó büntetőügyben.

Rengeteg lehallgatási anyag szól Völnerék ellen, a gyanúsítottak az államtitkárban láthatták a védelmet

Több ezer oldalnyi bizonyítékot, jórészt lehallgatási anyagokat gyűjtött össze a Nemzeti Védelmi Szolgálat abban a bűnügyben, amelyben Völner Pál, az igazságügyi miniszter államtitkára is gyanúsított lett - tudta meg a hvg.hu. Bár az ügy iratai egyelőre minősített adatok, információnk szerint az ügyészségen már azon dolgoznak, hogy a titkosításokat feloldják.

* * * Támogatott hitel vállalkozások számára

A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Windisch Judit hvg360

Ligeti Miklós: Rendkívül primitív, pitiáner korrupcióval gyanúsítják Völner Pált

Kedd reggel kezdeményezte Polt Péter legfőbb ügyész Völner Pál igazságügyi államtitkár, fideszes országgyűlési képviselő mentelmi jogának felfüggesztését, miután a gyanú szerint rendszeresen 2-5 millió forint vesztegetési pénzt fogadott el a Bírósági Végrehajtói Kar elnökétől. Völner Pál lemondott államtitkári posztjáról, a vádakat viszont tagadja. Ligeti Miklós, a Transparency International Magyarország jogi igazgatója azt mondja, az ügyészség által megfogalmazott gyanú a legősibb korrupciós modell, ennél a Simonka- és Boldog-ügy is szofisztikáltabb.