Abramovics már a háború első napján átadta egy cégét a Chelsea egyik igazgatójának

Két céget passzolt át az orosz oligarcha, mielőtt a szankciók élesedtek volna ellene.

  • hvg.hu hvg.hu
Abramovics már a háború első napján átadta egy cégét a Chelsea egyik igazgatójának

Háború Ukrajnában

Több mint három éve tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.

Roman Abramovics orosz üzletember egy több tízmillió dolláros befektetésekkel rendelkező céget adott át a Chelsea egyik igazgatójának azon a napon, amikor Oroszország lerohanta Ukrajnát – írja a Reuters brit cégadatok alapján.

Ez volt a második alkalom, hogy a Chelsea tulajdonosa, Abramovics vagyontárgyakat ruházott át egy közeli munkatársára, mielőtt Nagy-Britannia és az Európai Unió szankciókat vezetett be ellene, többek között vagyonbefagyasztást. Korábban a Brit Virgin-szigeteken bejegyzett Norma Investmentset adta el egy üzlettársának, David Davidovicsnak.

Az orosz oligarcha Eugene Tenenbaumnak, a Chelsea egyik igazgatójának adta át a ciprusi székhelyű Ervington Investments Limitedet. Tenenbaum azt mondta a Reutersnek, hogy a cége az Ervington Investmentset attól a Norma Investmentstől vette meg, amelyben korábban Abramovics és gyermekei voltak a kedvezményezettek. Állítása szerint a vásárlás az előírásoknak megfelelően történt, ugyanakkor azt nem volt hajlandó elárulni, hogy mennyit fizetett a részesedésért.

Londoni ügyvédek szerint a lépés azt jelenti, hogy az Ervington által birtokolt vagyonra nem vonatkozik az Abramovics egyéb vagyonára elrendelt befagyasztás.

Roman Abramovics is egyike volt annak a hét orosz oligarchának, akiket a múlt héten az Egyesült Királyságban szankciókkal sújtottak, vagyonbefagyasztást és utazási korlátozásokat rendeltek el velük szemben. A Chelsea focicsapatának tulajdonosa maradt egyelőre, de a klubigazgatói poszttól megfosztották, és megtiltották, hogy bármilyen üzleti kapcsolatba lépjen brit cégekkel vagy magánszemélyekkel.

Újabb szankciók Oroszország ellen, élelmiszerhiánnyal küzdhetnek az orosz csapatok - percről percre az orosz-ukrán háborúról

A hadműveletek huszonharmadik napjában járunk, Ausztrália és Japán újabb szankciókat vezettek be Oroszország ellen, míg a brit védelmi minisztérium értékelése szerint az Ukrajnában harcoló orosz csapatoknak egyre keményebb logisztikai kihívásokkal kell szembenézniük.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Gárdos Péter író-rendező: „A Kádár-rendszer kedélyes borzadály volt, a mostani pedig hideglelős borzalom”

Gárdos Péter író-rendező: „A Kádár-rendszer kedélyes borzadály volt, a mostani pedig hideglelős borzalom”

„Olyannyira rímelnek egymással az ifjúkori élményeim és a mai benyomásaim, hogy azt éreztem, ha 1971–1972-ről írok, akkor az olvasó talán ráismer, hogy ugyanez történik most, csak jóval nagyiparibb módszerekkel vernek át minket” – mondja a 77 éves, tíz éve még sikeres filmrendező, aki azóta pályát módosított. A Hamisítók című hatodik regénye az 1970-es évek kommunikációs trükkjeit és ügynökügyeit eleveníti fel.