Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Az einstandpolitika új célpontja az építőanyag-gyártás lesz.
Kiszorítaná az építőanyag-gyártásból a kormány a külföldi tulajdonban lévő mamutcégeket, azaz magyar kézbe vándoroltatná át a kő, a kavics, a cement, a tetőcserép, a betonelemek és a szigetelőanyagok előállítását.
Az első lépéseket már a pandémia alatt megtette a kormány, amikor a járványra hivatkozva bányajáradékot vetett ki, majd az érintettek körét úgy szűkítette, hogy leginkább a külföldi tulajdonban lévő cégeknek kelljen fizetniük. Ezt követően korlátozták, pontosabban engedélyhez kötötték az építőanyagok exportját, végül pedig a Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatóságának elnökét rendeletalkotói jogkörrel ruházták fel, ami annyit tesz, hogy az Orbán Viktor korábbi munkatársaként megismert Bíró Marcell dönthet arról, hogy miből, mennyit lehet bányászni az országban. Magyarán innentől kezdve az éppen aktuális vészhelyzetre hivatkozva a kormány könnyűszerrel láthat hozzá az építőanyag-iparban jelenlévő multik kiszorításához.
Az egyetlen gond a kormány tervével, hogy bár a bányák megszerzése így működhet, viszont a gyárak üzemeltetéséhez szükséges knowhow akkor is a multiknál marad, ha az utolsó szemig kisöprik őket az országból.
További részleteket a csütörtöki HVG-ben olvashat.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.