szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Egy másfél évszázada működő japán gyógyfürdőről van szó.

A határérték 3700-szeresének megfelelő legionella-baktériumot találtak egy 150 éve üzemelő gyógyfürdőben, a Japán déli részén fekvő Fukuoka prefektúrában – írja a CNN. Helyi szabályozások szerint a fenntartó kötelessége hetente cserélni a medencék vizét, de az üdülő igazgatója, Jamada Makoto elismerte, ezt csak évente kétszer tették meg és egyúttal bocsánatot is kért.

„Nem ismertem az erre vonatkozó törvényt, azt hittem, hogy ez egy elterjedt baktérium és nem jelenthet gondot, ugyanis a fürdőben természetes módon is cserélődik a víz” – monda a vállalkozó és hozzátette, a medencéket „nem is fertőtlenítették, mert nem szeretik a klór szagát”.

A vulkanikus forrásokból származó gyógyvíz a fürdő honlapja szerint ízületi- és idegrendszeri fájdalmakra, gasztroenterológiai problémákra és bőrbetegségekre is jótékony hatással van. Ezt a hatást azonban bőven felülírhatta a legionella, annak akár kismértékű belélegzése is fertőző legionáriusbetegség kialakulásához vezethet, ami a tüdőgyulladás egyik súlyos formája.

A fürdőt a teljes fertőtlenítésig már korábban bezárták, azóta azonban újra megnyitották.

Nyitóképünk illusztráció.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!