Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
Az inflációs adat közzététele után 377 alatt is járt az euró-forint árfolyam.
A reggeli, épp 380 alatti szintről egészen 376,7-ig erősödött a forint euróval szembeni árfolyama. Utoljára július végén volt ilyen erős az árfolyam. Az erősödés itt meg is torpant, sőt az árfolyam visszakúszott a 377 fölötti szintre.
Az erősödésben minden bizonnyal szerepet játszik a KSH által reggel közzétett, a vártnál kedvezőbb inflációs adat. Az októberi 9,9 százalékos infláció még mindig minden szempontból rendkívül magas, de a vártnál nagyobb mértékű csökkenés biztató jel.
A befektetők szempontjából egyszersmind azt jelenti, hogy a magyarországi reálkamat immár vaskosan pozitív, a kamatszint meghaladja az infláció mértékét. Az alapkamat október végéig 13 százalék volt, a jegybank Monetáris Tanácsa akkor csökkentette 12,25 százalékra.
A forint árfolyamát befolyásolhatta a dollár gyengélkedése is, ami általában jótékonyan hat a feltörekvő gazdaságok devizáira.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.
A sürgősségi osztály korszerű, légtechnikával felszerelt műtőjét most raktárként használják.