szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Az e& nevű, abu-dzabi székhelyű csoport többségi pakettet szerez a cseh PPF Telecom Group magyarországi, bulgáriai, szerbiai és szlovákiai érdekeltségeiben.

Arab főtulajdonosa lesz a Yettelnek – szúrta ki a Telex. Az e& abu-dzabi székhelyű távközlési csoport többségi pakettet szerez a cseh PPF Telecom Group magyarországi, bulgáriai, szerbiai és szlovákiai érdekeltségeiben, Magyarországon ezt pedig Yettelnek hívják.

Az arab csoport a 50 százalék plusz egy részvényt tartalmazó csomagért mintegy 800 milliárd forintnyi eurót fizetett és a tranzakció várhatóan 2024 első negyedévében lezárul, de akár még korábban is, most már gyakorlatilag csak a hatósági engedélyek megszerzésének ütemétől függ minden.

A Yettelben magyar állami részesedés is van, még márciusban írtuk meg, hogy az államot képviselő Corvinus Nemzetközi Befektetési Zrt. és a 4iG Nyrt. leányvállalataként működő Antenna Hungária Zrt. között létrejött részvénycsere értelmében a magyar állam 25 százalékos tulajdonrészt szerzett a távközlési vállalatban, amit egyébként egészen tavaly év elejéig Telenornak hívtak és februárban indult el az átnevezési kampány.

Magának a kifejezésnek egyébként nincs saját jelentése, mint ahogy a kampány leírásában fogalmaznak, a Yettel egy újonnan fejlesztett szó, ami „azt fogja jelenteni az embereknek, amilyen tartalommal megtöltjük.”

* * * Támogatott hitel vállalkozások számára

A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!