Bezárul a kiskapu a Wise, Revolut előtt is – drágul a vállalkozói bankolás?
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
A bandát egy Fejér megyei férfi vezette, őt négy társával együtt őrizetbe vették.
Több mint kétmilliárd forint kárt okozott a költségvetésnek az a cégháló, amelynek működését a NAV a közelmúltban felszámolta – közölte az adóhivatal.
A hierarchikusan felépített bűnszervezetet egy Fejér megyei férfi irányította. A banda tagjai szervezetten, egymással titkos kommunikációs csatornákon érintkezve működtettek valós gazdasági tevékenységet nem folytató társaságokat.
Az elkövetők strómanokat ültettek a cégek élére, amelyeknek csak az volt a dolguk, hogy tényleges gazdasági tevékenység nélkül kiállított számlákat biztosítsanak a haszonhúzó társaságoknak, és a fiktív számlák áfatartalmát jogosulatlanul levonásba helyezzék.
Az adóhatóság nyomozói IT-szakemberek, revizorok, járőrök, valamint a MERKUR Bevetési Egység támogatásával 49 helyszínen kutattak, ingatlanokat, bankszámlákat zároltak, gépkocsikat és készpénzt foglaltak le több mint másfél milliárd forint értékben.
Az ügyben a NAV Közép-dunántúli nyomozói 29 embert hallgattak ki gyanúsítottként, a bűnszervezet vezetőjét és négy társát pedig őrizetbe vették. A NAV bűnszervezetben elkövetett költségvetési csalás miatt nyomoz.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Számos adómentesen vagy kedvezményesen biztosítható juttatási forma közül lehet választani.
Jelentős ingatlanár- és bérletidíj-emelkedés a kkv-k körében népszerű lakásirodák és B-kategóriás irodaházak piacán is.
Költséghatékony és magas minőségű szolgáltatások érhetők el, akár a teljes munkavállalói körre, akár csak a kulcspozícióban lévő alkalmazottakra.
Bár a statisztikák szerint folyamatosan nő a rákos megbetegedések száma a világon, valójában sokkal jobb a helyzet, mint amilyennek elsőre tűnik. Olyannyira, hogy a történelem során soha nem volt még annyira túlélhető a betegség, mint napjainkban.
A válaszadók 13 százaléka, miután jelezte a hibát az Oktatási Hivatalnak vagy az egyetemnek, javították a pontjait.