szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Fellebbezni lehet, de annak nincs halasztó hatálya.

Egy lényegében azonnal, a kihirdetés napján este 11-kor hatályba lépő veszélyhelyzeti rendelettel a kormány módosította saját korábbi veszélyhelyzeti rendeleteit, amelyekkel a csődtörvényt módosította.

Az új, kiegészítő szabályokat elég egyértelműen a Dunai Vasmű tulajdonosára, a brit–indiai Liberty Steel csoporthoz tartozó Liberty Dunaújvárosra szabták.

A módosítás szerint a vállalathoz kirendelt vagyonfelügyelő (a Libertynél már vagyonfelügyelő működik) azonnal bejelenti a bíróságnak, ha a cég nem képes kifizetni a béreket, és ezért a Bérgarancia Alapot veszi igénybe (a Liberty nem képes kifizetni a béreket).

Az új szabályok szerint a bíróság a bejelentés beérkezését követően haladéktalanul elrendeli a felszámolást. A végzés elleni fellebbezésnek nincs halasztó hatálya.

Ezzel a kacifántos megoldással a kormány praktikusan felszámoltatja a Liberty Dunaújvárost.

A Liberty hengerműve, a Dunarolling ellen nemrég felszámolást is indított az ISD Power, amely az előző tulajdonosi struktúrában a Dunaferr áramellátásáért felelt. A társaság vitatja a felszámolási kérelmet, mondván, az energiaszolgáltatásról nem ő, hanem még a jogelődje állapodott meg. A nyáron végképp leállított kohót megöröklő másik leányvállalatuk, a Duna Furnace ellen is felszámolási kérelmet nyújtottak be, ennek szeptember 20-án helyt adott a bíróság. Hogy a Liberty ezt is vitatja, az abból derül ki, hogy a felszámolás máig sem indult el.

Dunaferr-ügy: feneketlen lyukba szórta a kormány a pénzt, és most úgy tesz, mintha csodálkozna

Miután kellő kontroll nélkül, szokatlan módon támogatta, most egyre hevesebben kéri számon a kormány a Liberty Steelen, miért hagyta lerongyolódni a stratégiainak tartott egykori Dunaferrt.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!