Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Miért baj, ha az állam túl sok pénzt szán a startupokra? És miért baj az is, ha nem szán sokat? Hol tartanak ma Magyarországon a kockázati tőkebefektetések, és mire figyeljünk, ha befektetőt keresünk?
Ötödik évadával tér vissza a Mérlegen, a HVG üzleti podcastja, ahol sikeres magyar vállalkozókkal beszélgetünk arról, miért vágtak bele, miből inspirálódnak, és hogyan jutottak el az első ötlettől a saját márka felfuttatásáig. Az első részben azonban másik irányból közelítettük meg a kérdést, arra voltunk kíváncsiak, mint keresnek a befektetők egy vállalkozásban, és hogyan alakult át a piac az elmúlt években.
Ehhez Oszkó Pétert, az Oxo Holdings alapító ügyvezetőjét hívtuk segítségül, akivel Dzindzisz Sztefan és Galicza Dorina többek között arról beszélgetett, mi volt sokáig a magyar startup-szektor előnye a régió más országaihoz képest, és hogyan lett ebből 2025-re hátrány.
De mit is értünk startup alatt? Mi a fontosabb, az innovatív ötlet vagy a vállalkozók személye? Szívesebben teszik pénzüket a befektetők olyan projektbe, ahol nagy hangsúlyt fektetnek a fenntarthatóságra vagy a mesterséges intelligencia használatára? Ezekre a kérdésekre keressük a válaszokat.
A műsor elején pedig arról is szó esik, miért aggasztó a TikTok amerikai leállása, majd újraindulása, hogyan élték ezt meg a tartalomgyártók, de leteszteltük a DeepSeek-et is, hogy megtudjuk, a kínai szoftver valamiért nagyon rá van pörögve a kézilabdára.
A műsor elején említett cikket itt tudjátok elolvasni.
Iratkozz fel a Mérlegen csatornájára itt: Spotify, Apple Podcasts.
Vagy kövesd és hallgasd meg a HVG Podcastok műsorait az alábbi platformok bármelyikén: Spotify, Apple Podcasts, SoundCloud, YouTube.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?
A külügy megtalálta Habsburg György párizsi nagykövet utódját.
A kormány indokként az állam nemzetközi célkitűzéseinek megvalósítására és a gazdasági kapcsolatok alakulására hivatkozik.
A Coldplay-koncerten lebukó vezérigazgató története is mutatja, egyik pillanatról a másikra megváltozhat valakinek az élete a kéretlen nyilvánosság hatására. Milyen nagy lebukásokról tudunk még? Mit tehet az ember, ha lebénítja a jumbo screen, még akkor is, ha nem jár tilosban?
Tovább dagad az Epstein-botrány, újabb (korábbi) elnök érintettségéről ír a sajtó, miközben az amerikai igazságügyi hivatal felvette a kapcsolatot a börtönben ülő Ghislaine Maxwellel.
Szeptember 1-én kezdődik és 2026. június 19-ig (péntekig) tart.
Az egész késő esti talkshow-formátum került végveszélybe.
A Tisza Párt elnöke szerint a dolgozószobája helyéről a politikai közösség döntene.
Arra is keresem a választ, hogy érezni-e a Fidesz zuhanását a híres erdélyi fesztiválon. Kiderült, hogy titokban két buli zajlik egymás mellett. Földes András elsőtusványozó riportja, kormányzati divat-összefoglalóval.
Még a magyar kormányfő illiberális politikája sem riasztja el őket.