Feszültség és konfliktus a szervezetben – Hogyan kezelhető?
Az egészséges csapatműködés és az eredményesség szempontjából kulcskérdés, hogyan kezeli a cégvezető a konfliktusokat.
Hernádi Zsolt elnök-vezérigazgató szerint 2024 nehéz év volt a Mol-csoport számára. Bukó a hulladékbiznisz, és a kutakon is inkább a büfék bevétele nőtt, mint a benzineladásé.
23 százalékkal csökkent a Mol-csoport adózás előtti eredménye 2024-ben – közölte a társaság péntek hajnalban kiadott, a 2024-es és negyedik negyedéves pénzügyi eredményeit taglaló közleményében. A visszaesés, mint írták,
szinte teljes egészében a külső környezeti hatások miatt történt.
A főbb megállapítások:
A Mol-csoport tavaly 1121,8 milliárd forint (3,1 milliárd dollár) tisztított, kamat-, adófizetés és amortizáció előtti eredményt (EBITDA) ért el, amely 2,2 százalékos emelkedés az előző évhez képest. A nehéz külső piaci körülmények ellenére a vállalat működése stabil maradt, az EBITDA meghaladta a 2024-re tervezett 3,0 milliárd dolláros éves iránymutatást.
A vállalatcsoport a tavalyi utolsó negyedévben 259,6 milliárd forint (682 millió dollár) EBITDA-t termelt, az előző évi 354,2 milliárd forint után (992 millió dollár). A Portfolió 704 millió dolláros eredményt várt a negyedik negyedévre.
Az értékesítés nettó árbevétele tavaly 9178 milliárd forintra (25,1 milliárd dollár) nőtt az előző évi 8909 milliárd forint után (25,2 milliárd dollár), az adózás előtti eredmény a 2023-as 691,418 milliárd forintról (1,9 milliárd dollár) 543,429 milliárd forintra (1,5 milliárd dollár) esett.
A Mol-csoport az elmúlt évet 584,9 milliárd forint (1,6 milliárd dollár) üzleti eredménnyel zárta az előző évi 677,6 milliárd forint (1,9 milliárd dollár) után, míg a nettó eredmény szintén csökkenést mutatott, a 2023-as 530,4 milliárd forintról (1,5 milliárd dollár) 364,2 milliárd forintra (1 milliárd dollár) esett.
A társaság tavaly 1,64 milliárd dollárt fordított beruházásokra (organikus Capex), nem sokkal elmaradva az 1,7 milliárd dolláros célszámtól.
2024 nehéz év volt a Mol-csoport számára az ukrán–orosz háború, a szabályozási és kormányzati elvonások, valamint az olajipar jövőjét övező bizonytalanságok miatt
– idézték Hernádi Zsoltot, a vállalat elnök-vezérigazgatóját, aki szerint a kedvezőtlen külső környezet ellenére sikerült stabil működést fenntartani, folytatták a portfólió bővítését, előrehaladást értek el a stratégiai beruházásaikkal, és fontos lépéseket tettek a régió ellátásbiztonságának további erősítése érdekében – fogalmazott.
Idénre is bizonytalan környezetre számítanak, az olajipar átalakulásának erőltetett napirendje komoly versenyképességi problémát jelent Európa számára. Növelni kell a hatékonyságot, kézben tartani a költségeket, értéket teremteni a fő üzletágakban, és olyan új projekteket indítani, amelyek üzletileg észszerűek és növelik a nyereséget – mondta.
Az egészséges csapatműködés és az eredményesség szempontjából kulcskérdés, hogyan kezeli a cégvezető a konfliktusokat.
A vállalkozások belső problémáiból eredő pénzügyi válságok jelentős része elkerülhető lenne. Mutatjuk hogyan.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
A sikeres cégfelvásárlás alapja az előre megtervezett finanszírozási háttér. Milyen szempontokat szükséges feltétlenül szem előtt tartani ennek során.
Sűrű ősszel számol az a politikai agenda, amely Magyar Péter szerint a Karmelitából jutott el hozzá, és bár Kocsis Máté és a kormány is cáfolta, van benne valós dátum. Bár az október 23-i Békemenetről Csizmadia László főszervező nem tud, a HVG-nek nem is zárta ki, hogy lesz. A szeptember 21-i Harcosok Klubja-összejövetel lehet igaz, de a helyszín, a Budapest Aréna nem adhat felvilágosítást.