Céges bankkártyák – Hogyan osszunk?
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Kínai elektrolitgyártó települ a Tisza-parti városban.
Szolnokon építi fel első európai üzemét a kínai KunlunChem. Az elektrolitgyártó üzem 40 milliárd forintból épül fel, és 120 új munkahelyet teremt. Minderről Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter számolt be pénteken.
A tárcavezető szerint
Az elektrolitot jellemzően akkumulátorokban alkalmazzák, ez az az anyag, amely a pozitív és a negatív elektródok (a katód és az anód) között helyezkedik el, és lehetővé teszi, hogy az ionok áramoljanak. Ebből fakadóan az akkumulátorok egyik fontos összetevője, az akkuipar egyik kulcsterméke.
A miniszter hosszasan érvelt a kormány sokak által elhibázottnak és erőltetettnek tartott akkumulátoripari törekvései mellett, szerinte gyakorlati kérdésként fogják fel a környezetvédelem ügyét, és a klímacélok teljesítése nem lehetséges a közúti közlekedés, az autóipar elektromos átállítása nélkül, aminek az élére állt Magyarország.
Szijjártó ezután a kínai gazdaság növekedése feletti elragadtatásában kijelentette, hogy „Kína egyértelműen diktálja a világgazdaság változásainak tempóját”, majd méltatta a magyar–kínai gazdasági együttműködést, például, hogy „tavaly az összes, Európába irányuló kínai beruházás 44 százaléka Magyarországra érkezett”. Beszámolt arról is, hogy
tíz év alatt hatvannégy nagy kínai beruházáshoz adott a kormány támogatást.
Arra nem tért ki, hogy egyelőre nem tűnik sikeresnek az akkugyárasítás, hiszen a hazai üzemek, amelyek termékeihez elektrolitot is felhasználnak, nem teljesítenek jól. Tavaly decemberben 51 százalékos termelési visszaesést regisztrált az iparágban a Központi Statisztikai Hivatal, de egész 2024-ben ötödével csökkent az ágazat, olyan mértékben, hogy nagy elbocsátásokba is kezdtek. A legfrissebb információk szerint a dél-koreai SK Innovation mindhárom gyárában nagy leépítések indultak, és a módszerek miatt halálsoron érzik magukat a dolgozók.
Magyarországon különösen érzékeny téma az Orbán-kormány által bármiféle ismert, azt megalapozó hatástanulmány nélkül erőltetett akkugyárak kérdése, amelyek ellen Győrtől Debrecenig számos helyen tiltakoztak – inkább kevesebb, mint több sikerrel – a helyiek. A jelenleg éppen döglődő akkuiparral kapcsolatban csak egy tűnik biztosnak: a hatóságok és a gyárak együtt állnak szemben a helyi polgárokkal.
Borítóképünkön: Szolnok szocialista iparvárosi hangulatú központja 1985-ben a Fortepan felvételén.
Nyitóképen a szolnoki Tiszavirág híd. Fotó: Túry Gergely
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Részletesen bemutatjuk az ilyen esetben felmerülő kötelezettségeket, amelyekkel számolni kell.
Egyre több szektorban kötelező a felelősségbiztosítás. Mire nyújt valódi védelmet? És mikor fizetjük hiába a díjat?
Július 1. fontos határidő a megváltozott a gazdasági tevékenységek egységes ágazati osztályozási rendszerének (TEÁOR) változása miatt.
2021 óta az 55 fontos csúcsról 10 fontra csökkent a Wizz Air részvényeinek árfolyama, a befektetők az elmúlt 15 céges jelentésből 13-ra negatívan reagáltak. A magyar gyökerű légitársaság életét a háborúk és az olajárak sem könnyítették meg, de a mélyrepülésben a menedzsment is szerepet játszott Bukta Gábor, a Concorde elemzője szerint.
A biztos pártválasztóknál 44-37-re vezet a Tisza a Fidesszel szemben, a Mi Hazánknál viszont erősen rezeg a léc a kutatás szerint.
Utolérte az Audit is a német autóipar válsága. Egyre kevesebb motor készül Győrben, nagyobb nyári leállást is terveznek, leépítések várhatók.
A Tisza Párt elnöke szerint pár hónap alatt összeomlott a költségvetés.
A gyanúsított és az áldozat együtt indult Nagykanizsáról Ausztriába.
Csak olyan kiemelt cégek mentesülnek, mint a MÁV vagy az MVM.
A Messinai-szoros alig pár kilométer, ennél jóval hosszabb hidat is képesek már építeni a szakemberek.
A 15 év után leköszönő Máté Gábort váltja.