Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az állami tulajdonban lévő Corvinus szépen keresett a részesedés eladásával. A tranzakció szerintük tovább erősíti az állam elköteleződését a telekommunikációs ágazatban.
A magyar állam 100 százalékos tulajdonában álló Corvinus Nemzetközi Befektetési Zrt. adásvételi szerződést kötött a 4iG Távközlési Holding Zrt.-vel, aminek eredményeképpen a vállalathoz kerül a Corvinus tulajdonában álló, a One Magyarország Zrt.-ben (korábban Vodafone) és a V-Hálózat Távközlési Zrt.-ben meglévő közvetlen kisebbségi, 29,5 százalékos részesedés, ugyanakkor 37,9 százalékosra nő a Corvinus tulajdonrésze a 4iG Távközlési Holdingban – olvasható a Corvinus közleményében. A Corvinus a részvényeket a 2023. január 31-i értékhez képest közel 15 százalékos felárral adta el. A 4iG az ügylettel a One Magyarország és a V-Hálózat egyedüli tulajdonosa lesz.
A közlemény szerint a 4iG részvényárfolyamának emelkedésén a Corvinus Zrt. a részesedés 2024. február 6-i megszerzése óta 21,5 százalékos hozamot realizált. A tranzakciók lezárását követően a 4iG Távközlési Holding vállalati értéke (EV) meghaladja majd az 1500 milliárd forintot. A 4iG és a magyar állam 2023 januárjában vásárolta meg brit tulajdonosaitól a Vodafone-t, a céget akkor 660 milliárd forintra értékelték.
Hozzáteszik: „A tranzakció egyúttal tovább erősíti a Magyar Állam elköteleződését a nemzetstratégiai jelentőségű távközlési ágazat iránt”.
A Corvinus az állam nevében 2023 végén eladta a Yettel Magyarországban (korábban Telenor) meglévő 25 százalékos részesedését.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Az első atombomba ledobása óta több mint két tucat ország akart nukleáris fegyvert, ám a nagyhatalmak így vagy úgy, de mindig találtak eszközt a leszerelésükre. Spanyolország, Svájc, Svédország Románia, Tajvan és egy sor másik ország mind előrehaladott programot vitt a tömegpusztító fegyverek előállítására, ahol nem egyszer a szerencse hozta el az áttörést. A tervek feladásához pedig minden esetben erős diplomáciai, vagy katonai ráhatás kellett.
Politikusokat, és résztvevőket kérdeztük Tusványoson arról, hogy el tudják-e képzelni, hogy a Fidesz 2026-ban ellenzékbe kerül.