Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Az Európai Unió verheti be az utolsó szöget a Malév koporsójába.
Az Európai Unió verheti be az utolsó szöget a Malév koporsójába. A Napi Gazdaság értesülése szerint napokon belül nyilvánossá válik az a határozat, mely kimondja, hogy a nemzeti légitársaságot hosszú éveken keresztül tiltott állami támogatásban részesítették a magyar kormányok. Ilyen esetekben a támogatásokat vissza kell fizetni, erre azonban a Malév nyilvánvalóan képtelen, mivel soha nem volt képes nyereségesen működni, lényegében mindig az állam finanszírozta az adófizetők pénzéből. Az elmúlt években százmilliárd forintos nagyságrendben támogatta a magyar állam a Malévot, a cég vesztesége idén az optimista prognózisok szerint 25-ről 8 milliárd forintra csökkenhet.
Az elmúlt hetekben felreppent sajtóértesülések szerint egy kevés géppel működő mini-Malév létrehozása ugyanúgy felmerült a tervek között, mint a légitársaság eladása. Előbbi azonban nem valószínű, hogy eredményre vezetne, az európai tapasztalatok alapján a kicsi nemzeti légitársaságok nem bírják a versenyt a rövid távú repülést uraló fapadosokkal, s a hosszútávú járatokra ráhordás sem tartja el őket. Az eladással kapcsolatban pedig csak az a kérdés, hogy lesz-e vevő?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.