Nagyon várja a világ a bombahíreket a kis, modulárisan építhető atomerőművekről
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
Két év után visszatér Zürichbe Roman Polanski, hogy átvegye a város filmfesztiváljának életműdíját, amelyet annak idején nem kaphatott meg, mert letartóztatták.
Az Egyesült Államok 2009-ben a francia-lengyel filmrendező kiadatását kérte egy 1970-es évekbeli liliomtiprási üggyel kapcsolatban, mert Polanski megszökött az amerikai igazságszolgáltatás elől.
A művészt akkor tartóztatták le, amikor beutazott Svájcba. Börtönbe zárták, majd házi őrizetbe helyezték gstaadi villájában. 2010 júliusában végül megszüntették a házi őrizetet, az alpesi ország elutasította kiadását.
"Nagyon büszkék vagyunk és megtiszteltetés, hogy Roman Polanskit végre Zürichben köszönthetjük. Munkássága nagy csodálói vagyunk, nagy öröm, hogy átnyújthatjuk az életműdíjat" - fogalmaztak a filmfesztivál szervezői. A rendező szeptember 27-én kapja meg az elismerést.
Roman Polanski elutazik ugyan Zürichbe, de sem a fesztivál előtt, sem pedig alatta nem ad interjút.
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
A Tisza elnöke Szabó Tündére utalva reagált a Róka Rékáról szóló hírekre.
Sokan sérelmezik, hogy nehezen pótolható embereket szakembereket küldtek el, ráadásul mindezt több hónap alatt, így nem kellett csoportos létszámleépítést sem bejelenteni.
A humorista szerint a miniszterelnök hazudik, amikor azt mondja, hogy számíthatnak rá a kárpátaljai magyarok.