Mint írtuk, június végéig tekinthető meg a Budapesten a több mint kétszáz emberi preparátumot felvonultató Body Kiállítás. A Magyar Reklámszövetséghez feljelentés érkezett a tárlatot népszerűsítő köztéri plakátok miatt. A panasz szerint a poszterek "hullagyalázóak", sértik az emberi méltóságot, valamint a preparált testek látványa nap mint nap rossz érzést keltenek a járókelőkben. A hivatalosan benyújtott papírokban azt is állítják, hogy a plakátokon szereplő embereknek nem volt lehetőségük arra, hogy engedélyezzék a közszemlére tételüket.
A Magyar Fálun Dáfá Egyesület pedig még áprilisban szervezett volna találkozót a tárlatot szervező JVS Group képviselőjével, hogy mutassák be a kiállításhoz szükséges dokumentumokat. A találkozó nem jött össze, az egyesület a 24.hu információi szerint jogi úton próbálja megszerezni a „tisztázatlan eredetű” holttestek papírjait.
A BODY Kiállítás szervezői nyilatkozatot adtak ki ezzel kapcsolatban, amelyben leszögezik, hogy sajnálják, ha bárkiben megütközést keltettek a plakátok, de el kell fogadni, hogy így néz ki az emberi test. „A közterületi reklámok – akárcsak maga a kiállítás – a csodálatos szervezetünket mutatja meg a maga valójában. Nem hisszük, hogy az emberi test visszataszító lenne. A halál és az elmúlás folyamata az emberi élet szerves része” – írja a kiállítás kommunikációjáért felelős Felhang PR és Produkciós iroda vezetője. Oláh Zsuzsanna leszögezi, hogy a kiállítás rendelkezik minden papírral, ami az emberi preparátumok bemutatásához, szállításához szükséges, ellenkező esetben a hatóságok az ország területére sem engedték volna be a tárlatot.
Az ilyen típusú kiállításokat sok országból kitiltották már kegyeletsértést, hullagyalázást emlegetve. (Erről itt írtunk.) A néhány évvel ezelőtt Budapestre látogató Bodies kiállítást is rengeteg New York-i jogvédő támadta, mivel nem volt egyértelmű, honnan származnak a holttestek. Az azonban a Premier Exhibitions tulajdonában lévő tárlat volt, a cég pedig egy többéves vizsgálat után elismerte, hogy nem tudják bebizonyítani, hogy a kiállított emberi holttestek nem megkínzott kínai fegyencektől vagy politikai foglyoktól származnak, akik nem is egyeztek bele holttestük ilyen célú felhasználására.
A mostani kiállításon is nagyrészt ázsiai preparátumokat lehet látni, de Oláh Zsuzsanna már a sajtóbejáráson kiemelt, hogy „millió ilyen tárlat kering világszerte ebben a témában. A probléma a Bodies-zal volt, de a két tulajdonos nem azonos: a jelenlegi tárlat az Imagine Exhibitions tulajdona. Ugyanakkor, úgy tűnik, hogy az emberszobrokat mind a két kiállításra ugyanaz a professzor, bizonyos Sui Hongjin alkotta. (Itt nyilatkozik a BODY-ról, itt pedig egy cikk a 2006-os Bodies-ról.)
„Minden testnek megvannak a papírjai, vámpapírjai, és mindenkinek van joglemondó nyilatkozata. Itt olyan emberek látni, akik még haláluk előtt lemondtak a testükről egy sokkal magasztosabb célért, a tudomány érdekében.”