Az Oscar-gálán is beszédet mondhat Zelenszkij ukrán elnök

Amy Schumer, az idei Oscar-gála házigazdája azon dolgozik, hogy lehetővé tegye, hogy Volodimir Zelenszkij beszédet mondjon az Oscar-gálán.

  • hvg.hu hvg.hu
Az Oscar-gálán is beszédet mondhat Zelenszkij ukrán elnök

Háború Ukrajnában

Több mint három éve tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.

Magyar idő szerint március 28-án hajnalban tartják meg az idei Oscar-gálát, ahol kiderül, mely alkotások kapják meg az amerikai filmakadémia legrangosabb filmművészeti díját. A rendezvény egyik házigazdája Amy Schumer lesz, aki a Drew Barrymore Show-ban nemrég arról beszélt, hogy szerinte

az ukrán elnöknek, Volodimir Zelenszkijnek is beszédet kellene mondania a díjátadón

– számolt be róla a CNN. Zelenszkij minden bizonnyal nem fog elmenni az Egyesült Államokba emiatt, ám műholdas kapcsolás, vagy esetleg egy előre felvett videó segítségével beszélhet a ceremónián.

Kihirdették a 2022-es Oscar-díj jelöltjeit, a Ne nézz fel! és a Dűne is esélyes

Kristen Stewart behúzta élete első jelölését, a legjobb nemzetközi film kategóriában pedig nyerhet a norvég A világ legrosszabb embere. A Dűne és A kutya karmai közt a gála legnagyobb esélyesei, de a Belfastnak sincs oka szégyenre. Magyar jelölt is van a legjobb látványtervezés kategóriában.

Amy Schumer szerint erre az orosz invázió miatt lenne szükség. Mint mondta, ez remek lehetőség lenne arra, hogy széles körben tájékoztassa az embereket arról, mi történik Ukrajnában.

Hogy sikerül-e Schumer terve, egyelőre nem tudni.

Még több kultúra a Facebook-oldalunkon, kövessen minket:

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?