A győzelem napja
A moszkvai Vörös tér hétfőn ismét a hagyományos győzelem napi katonai parádé helyszínévé vált annak emlékére, hogy a Vörös Hadsereg a második világháborúban döntő szerepet játszott a nácizmus legyőzésében. Képek a felvonulásról.
Vlagyimir Putyin 2008-ban újította fel a szovjet stílusú, nehéz harcjárműveket, rakétákat és harci repülőket felvonultató, élőben közvetített díszszemle hagyományát. Az elmúlt napokban az orosz fővárosban három próbát tartottak a parádéhoz, amelyben 10 ezer katona 100 egységnyi haditechnika és 71 repülőgép és helikopter vesz majd részt.
A történészek többsége szerint a Szovjetunió mintegy 27-28 millió embert veszített a második világháborúban. Az egykori államszövetség területén május 9-ét 1965-ben nyilvánították munkaszüneti nappá, ami a mai napig is az maradt Oroszországban és néhány volt köztársaságban.
Több orosz városban felvonult az úgynevezett ''Halhatatlan Ezred'', vagyis a háborúban elesettek és a veteránok fotóit hordozó leszármazottak menete.
Idén a Szovjetunió volt köztársaságain kívül a diaszpóra az Egyesült Államokban, Izraelben, Franciaországban, Nagy-Britanniában, Spanyolországban, Olaszországban, Csehországban és Libanonban is tartottak hasonló megemlékezést.
Árvíz, tűzvész és Cseh Laci a hét képein
Tíz év után ismét világbajnok lett Cseh László, a politikusok csúcsra járatták a menekültügyet, hetven éve dobták le az atombombát, a tavaly eltűnt maláj gépnek pedig előkerült egy darabja. A héten pusztított árvíz és tűzvész is, de a pszichedelikus mulatozásnak a hőség sem vetett gátat. Ha lemaradt volna, íme a hét legfontosabb eseményei képekben.
120 ezer ember meghalt két pillanat alatt
Hetven éve, 1945 augusztus 6-án vetette be az Egyesült Államok az atombombát Hirosima ellen, amelyet három nappal később követett a második, Nagaszaki elleni nukleáris csapás. A világ első atomtámadásával Amerika a rendkívül véresnek ígérkező partraszállást igyekezett elkerülni, egyben megmutatva a világnak és benne a Szovjetuniónak katonai és tudományos fölényét. A bomba Hirosimában 80 ezer, Nagaszakiban 40 ezer embert ölt meg a robbanás pillanatában.
Fékezhetetlen Sziget-sztárok és robbanás a hét képein
A héten Robbie Williams koncertjével startolt a Sziget Fesztivál, az Ozoráról pedig egyszerűen nem akartak hazamenni a mulatni vágyók. Megnyíltak a tranzitzónák a pályaudvaroknál, az észak-kínai Tiencsin városát hatalmas robbanás rázta meg, Isztambulban pedig valószínűleg az Iszlám Állam követett el robbantásos merényletet. A hőség továbbra is tart, de legalább nézhettünk csillaghullást szerda éjszaka. A hét legfontosabb eseményei képekben.
Még nincs kerítés, de így is nehéz az átjutás
Naponta száznál is többen próbálnak átjutni a Szabadka környéki határsávon, ahol a várakozás sem egyszerű. A főként Szíriából, Afganisztánból és Pakisztánból érkező menekültek a szabadkai téglagyárnál bokrok és fák közé ácsolt búvóhelyeiken várják az alkalmas pillanatot vagy a megfelelő embercsempészt. A határátlépés szinte minden esetben sikerrel jár, de a környékről igen nehéz kijutni, néhány kilométeren belül szinte minden csoport összetalálkozik a helyi mezőőrrel vagy egy készenlétis járőrrel.
Tegnap megnyílt az ég és a föld Budapesten
Rekord mennyiségű csapadék hullott a fővárosra tegnap este, de más települések sem úszták meg szárazon a hirtelen jött időjárás változást. Aki lemaradt volna a tegnapi özönvízről, annak mutatjuk.
Egy év múlva startol a riói olimpia
Félig felépült stadionok, majdnem kész olimpiai falu, szennyezett víz és döglött halak. Nagyjából így fest Rio egy évvel a 2016-os nyári olimpia megnyitója előtt.
''A Dunára figyelni kell. Mer' a Duna jön, a Duna az mindig jön''
A Duna Védelmi Nemzetközi Bizottság 2004-ben létrejött kezdeményezésére a Duna menti országok június 29-én ünneplik a Nemzetközi Duna Napot, amelynek célja, hogy felhívja a figyelmet Európa második leghosszabb folyójának értékeire és megóvására.