szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A terhességek 1 százalékánál fordulhat elő az a rendellenesség, amikor a megtermékenyített petesejt rossz helyet talál magának: a petevezetékben, vagy éppen a hasüregben ágyazódik be, s itt kezd fejlődni.

A sejt méhen kívüli fejlődése ugyanazokat a tüneteket okozza, mint egy rendes terhesség: mellfeszülést, enyhe hányingert, aluszékonyságot.

A teljes cikket elolvashat a HVG Online új egészségportálján.
HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Plázs

Mit egyenek a kismamák a terhesség alatt?

A kismamák táplálkozásában különösen fontos, hogy a napi energiamennyiség mindenféle élelmiszercsoportot tartalmazó ételekből álljon össze - olvasható a Magyar Dietetikusok Szövetségének hírlevelében.

hvg.hu Plázs

Melyik időpont a legalkalmasabb a szülésre?

Hajlamosak vagyunk tényként kezelni a statisztikákban megjelenő számokat, pedig nem is biztos, hogy a valóságot tükrözik. A terhességek időtartama nagyon is eltérő, egyénenként változhat. Milyen hosszú valójában egy átlagos terhesség, s mi áll a számok mögött?

MTI Plázs

Lombikbébi-program: nem lesz több ikerterhesség

Eddig az orvosok nem tudták megjósolni, hogy a megtermékenyített petesejtekből kifejlődő embriók közül melyik a legéletképesebb, most műszeres vizsgálat segítségével pontosan megállapítható - olvasható a Yale Egyetem honlapján.

MTI Plázs

Teszt: időben jelzi a terhesség veszélyeit

Egy súlyos terhességi szövődményt, a preeklampsziát (terhességi toxémiát) jelezheti előre brit kutatók új eljárása. A magasra ugró vérnyomással, kéz- és lábdagadással járó állapot idő előtti szüléshez, sőt akár az anya és a magzat halálához vezethet.