szerző:
travelline.hu
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Hiába volt a nemzetközi felhördülés a Ryanair terve hallatán, a fapados légitársaság valószínűleg inkább biztatásnak...

Flickr (Creative Commons)

Hiába volt a nemzetközi felhördülés a Ryanair terve hallatán, a fapados légitársaság valószínűleg inkább biztatásnak vette a sok kritikát és csak azért is megszüntette az ingyenes becsekkolás lehetőségét - számolt be a Telegraph. Természetesen azért egy hivatalos magyarázat is kísérte a nagy felháborodást kiváltott intézkedést.

"Ez a változás lehetővé teszi, hogy minden utas, azokat is beleértve, akik regisztrált csomaggal utaznak, becsekkolhassanak online, így elkerüljék az időpazarló sorokat és késlekedéseket a repülőtéri check-in asztaloknál" - mondta Dennis O'Leary, a Ryanair szóvivője, aki szerint az új intézkedés 46 millió fontos költség megtakarítást eredményezhet a vállalat számára.

Az utasok ezentúl szerényebb, 5 fontos (1400 forint) díj ellenében online végezhetik el a becsekkolást, míg akik nem élnek ezzel a lehetőséggel, azoknak 40 fontot (11 ezer forint) kell fizetniük a reptéri személyzet igénybevételéért, ami tehát mostantól extra kínálatnak számít.

A jelentős összegű, büntető jellegű költség az új szabályról elfeledkezőkkel szemben a Ryanair szerint nevelő célzatú. "Reméljük, csak egyszer felejtik el. A magas költségnek az a célja, hogy bátorítsa az embereket az emlékezésre és hogy ne kerüljenek megint ebbe a helyzetbe. Technikailag a költség azért van, hogy fedezze az újrakiállítás költségeit" - mondta a szóvivő.

Flcikr (Creative Commons)

A csekkolással kapcsolatos változtatásokkal egyidőben a Ryanair azt is bejelentette, hogy a 16 év alattiak ezentúl nem utazhatnak felnőtt kísérete nélkül és mostantól a fényképes személyazonosítás egyetlen elfogadható lehetősége az útlevél lesz. Nem csodálkoznánk, ha mindezek alól mégis csak lenne kibúvó a megfelelő összeg megfizetése után.

A Ryanair szolgáltatásait múlt évben 58,5 millió utas vette igénybe és a vállalat 545 millió fontot zsebelt be különböző többletköltségeinek köszönhetően. Egy kutatás szerint a jegyárban nem feltűntetett felárak miatt a Ryanair jegyei akár 60 százalékkal is drágábbak lehetnek, mint versenytársaié.

Hasonlóan kellemetlen újítást vezetett be a British Airways légitársaság is, náluk mostantól az kerül extra pénzbe, ha előre szeretnénk helyet foglalni egy adott járaton, hogy ne véletlenszerű üléseken kelljen utaznunk. Erről bővebben itt olvashat, kattintson!

-KM-

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!