Mi az igazság a tejről? Megpróbáltuk kideríteni
HVG-előfizetés digitálisan is!
Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!
Nyolc ok, miért igyunk tejet
Az a tény, hogy Magyarországon meglehetősen alacsony a tej-, és tejtermékfogyasztás, azoknak a véleményeknek is köszönhető, amelyek azt hangoztatják, hogy a tej nem az erő és az egészség forrása. A fogyasztók gyakran tanácstalanok. A fehér ital táplálkozás-élettani jellemzőinek bemutatásával a döntésben szeretnénk segíteni.
Tejporbotrány és csecsemőhalál Kínában
6200 csecsemő betegedett meg Kínában a szennyezett tejpor fogyasztása miatt, közülük hárman meghaltak - jelentette be a kínai egészségügyi miniszter.
Mióta iszunk tejet?
A tejcukor (laktóz) emésztésének képessége az állattenyésztő közösségek tagjainál alakult ki hét és fél évezrede Közép-Európában, s nem a kontinens északi felén élőknél, mint korábban feltételezték - derült ki egy brit kutatásnak köszönhetően.
Mi van a tejben?
A tejről azt gondoljuk, hogy tiszta és egészséges, a természet ajándéka, pedig napjainkban már nem sok köze van a zöld rétekhez. Egy tehén napi 60 liter tejet is adhat. Mielőtt az üzletekbe kerül, alkotóelemeire bontják, többször átöntik, pumpálják, összerázzák, keverik-kavarják, majd végül újraegyesítik alkotórészeit.
Mennyi tejre van szükségünk?
Az egészséges, kiegyensúlyozott táplálkozás része a naponta elfogyasztott fél liter tej vagy kalciumtartalmában ennek megfelelő tejtermék. A tej világnapja alkalmából ezen a héten ízletes és tápláló italunkról, a tejről ejtünk néhány szót, illetve különleges tejes recepteket ajánlunk.