szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Nem elég, hogy az évek múlásával csökken fizikai és a szellemi teljesítőképességünk, ráncosodik a bőrünk, ritkásabbá válik a hajunk, még azzal is számolnunk kell, hogy a mosolyunk sem lesz a régi. Bár a fogaink elszíneződése természetes folyamat, ám mértékét több tényező is befolyásolhatja.

Az, hogy a fogak egyre sötétebb színűvé válnak, annak egyrészt a fogzománc kopása és az alatta lévő sárgás fogfelszín előtűnése, másrészt a külső pigmentfoltok lerakódása az oka. A hő hatására a fogaink is tágulnak és zsugorodnak, ráadásul különböző fizikai behatásoknak is ki vannak téve, amelyek repedéseket alakítanak ki a fogzománcon. A repedésekben aztán színezőanyagok ülepednek le, s ezek eltávolítása meglehetősen nehéz feladat. A cikk folytatódik, kattintson!

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Plázs

Mit tehetünk fogszuvasodás ellen?

Senki nem védett ellene: korra, nemre való tekintet nélkül bárkinél előfordulhat, s annak ellenére a leggyakoribb fogászati gond, hogy manapság egyre modernebb fogaszati eljárások, jó fogmegtartó kezelések, fogápolási eszközök érhetők el. A fogszuvasodás azonban nem hátrál.

Medipress Plázs

Új korszak kezdődhet a fogászatban

Tudósok bejelentették, hogy egy lépéssel közelebb kerültek a fogászati kezelések következő nagy átalakulásához. Az eljárással a gyökérkezelés nem csupán egy élettelen, halott fogat hagy a szájban, hanem újraéleszti azt. Az ACS Nano folyóiratban egy teljesen új, nanoméretű filmről számoltak be, amely segíthet az áhított cél elérésében.

hvg.hu Plázs

Miért gyullad be a fogínyünk?

Gingivitis, azaz fogínygyulladás. Kialakulásban többféle ok is közrejátszhat, de leggyakrabban a foglepedék baktériumai a bűnösek, ám néha vírus vagy hormonális háttere is lehet a kezdetben fájdalmatlan állapotnak.