szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Év eleje óta már több mint 740-en vesztették életüket Afrika nyugati és középső részén agyhártyagyulladásban - közölte az ENSZ égisze alatt működő Humanitárius Ügyek Koordinációs Hivatala (OCHA).

Április 1-jéig már 749 halálos áldozatot szedett a meningitisz, és 8667 fertőzöttet regisztráltak Afrika nyugati és középső területein, a halálozási arány 8,64 százalék, ami ugyanakkor csökkenő tendenciát mutat a korábbi évekhez képest - tájékoztatott közleményében a szervezet térségbeli, dakari központja. 

A jelentés szerint összesen 11 országban okoz problémát a betegség, ezek mindegyike az "agyhártyagyulladás afrikai övében" található, amely a fekete-afrikai Szenegáltól egészen Etiópiáig húzódik. Burkina Faso és Csád az agyhártya gyulladásos megbetegedésével járó kór által legsúlyosabban érintett országok. A közleményből kiderül, hogy Burkina Fasóban nyolc, míg Csádban hét körzetében tombol a járvány, több körzetben pedig riadót rendeltek el a betegség átterjedésének veszélye miatt. Burkina Fasóban év eleje óta már 3630-an, Csádban pedig 2136-an fertőződtek meg.

A meningitisz az agyvelőt és a gerincvelőt borító hártyás burok gyulladását okozza, és elsősorban a gyermekekre és a fiatal felnőttekre jelent veszélyt. A betegség visszafordíthatatlan szövődményekkel járhat, mint például a süketség vagy az értelmi fogyatékosság.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!