Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Vetkőzés helyett egerekkel szagoltatnak majd a reptéren?
szerző:
Travelline
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!
Izraeli tudósok és biztonságtechnikai szakemberek fejlesztettek ki egy úgynevezett bioszkennert, elsősorban a repülőgépeken, repülőtereken elterjedt terrorcselekmények és az utazó kábítószerfutárok leleplezése érdekében. A megoldás pedig az egerek képességeiben rejlik. Mi pedig maradhatunk ruhában.
A BioExplorers nevű cég sikeresen tesztelte az eszközt: mind a 22 esetben a kis állatkák felfedték a táskába rejtett, testre szerelt „házi készítésű” pokolgépet. A főpróbát egy hipermarketben végezték el, megkérték a közreműködőket, haladjanak el az „egérszkenner” mellett. Az ezer résztvevőből 22-nek helyeztek a táskájába, vagy szereltek a testére élesítés nélküli robbanóeszközt.