szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Diétára fogtak gondozói egy túlsúlyos orángutánt Malajziában, az állatkertben élő majmot ugyanis a turisták húsz éven át gyorséttermi étellel etették.

A 100 kilogrammos, Jackie névre hallgató állat kétszer annyit nyom, mint egy átlagos nőstény orángután - közölte a The Star című malajziai lap pénteken.

A 22 éves majmot három hónapos szigorú diétára fogták: kizárólag leveleket és gyümölcsöket ehet. Egy természetvédő szerint Jackie olyan közeli viszonyba került az emberekkel, hogy kifejezetten kereste a turisták közelségét, ezért a diéta idejére egy másik helyre szállították.

A vadon élő orángutánokat a kihalás fenyegeti. A Borneó szigetén lévő, erősen szétszabdalt populáció 50 ezer, míg a Szumátrán lévő 6600 egyedet számlál - holott egykor még többszázezer példány élt a szigeteken. Az egyedszám csökkenésének hátterében az esőerdők fáinak nagyarányú kitermelése áll.

Megosztó a film, amelyben Daniel Craig nem Bond

Megosztó a film, amelyben Daniel Craig nem Bond

Növelte az eredményét a Mol az első negyedévben

Növelte az eredményét a Mol az első negyedévben

Elhunyt a Velencei Biennálé kurátora

Elhunyt a Velencei Biennálé kurátora

Egyre több adat támasztja alá: híznak a férfiak a házasságban

Egyre több adat támasztja alá: híznak a férfiak a házasságban