Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Fotó: különleges ráják a Nyíregyházi Állatpark új lakói
szerző:
MTI
Tetszett a cikk?
Hat ománi tehénorrú rája (Rhinoptera jayakari) érkezett a Nyíregyházi Állatpark Ócenáriumába csütörtökön.
A hatalmas, 120 centiméteres szárnyfesztávolságú állatok már elfoglalták végleges helyüket a park félmillió literes medencéjében - közölte Petró Zsuzsanna, a park szóvivője az MTI-vel.
Nyíregyházi Állatpark
A természetben rajokban élő, ragadozó állatok fogai laposak, kiválóan alkalmasak a kemény házzal rendelkező puhatestűek feltörésére, "étlapjukon" halak, tintahalak, csigák, kagylók, rákok és egyéb gerinctelenek is szerepelnek.
Nyíregyházi Állatpark
Ez a rájafaj méregtüskével rendelkezik, mérgük azonban nem túl erős - tette hozzá a szóvivő.