Budapest pályázik a 2026-os atlétikai Eb-re

A bajnokság helyszínéről idén novemberben születik meg a döntés.

  • MTI/hvg.hu MTI/hvg.hu
Budapest pályázik a 2026-os atlétikai Eb-re

Budapest és Birmingham pályázik a 2026-os atlétikai Európa-bajnokság megrendezésére.

„Két kiváló kandidálónk van a 2026-os kontinensbajnokságra, mindkét szervezőbizottság nagy tapasztalatokkal rendelkezik szabadtéri események lebonyolításában és mindkét városnak nagyszerű stadionja van, bármelyikük remek házigazda lenne” – nyilatkozott az európai szövetség (EAA) hétfői hírlevelében Dobromir Karamarinov, az EAA elnöke.

Birmingham idén a Nemzetközösségi Játékoknak ad otthont, a magyar fővárosban pedig jövőre világbajnokságot rendeznek az épülő új atlétikai stadionban. Idén augusztusban a multisport Eb keretében Münchenben kerül sor a kontinenstornára, két év múlva pedig Róma lesz a házigazda. A 2026-os Eb-helyszínről idén novemberben dönt az EAA tanácsa.

Frissítés

Bősz Anett sportügyekért is felelős főpolgármester-helyettes portálunk kérdésére elmondta, hogy a bejelentés meglepte a fővárost. „Nem a város, hanem általában az adott ország szövetsége a pályázó, a rendező város általában csak rendező városi hozzájárulást ad, mellékletként a pályázatban, de ez sem kötelező elem” – mondta Bősz, ugyanakkor megjegyezte azt is: „semmilyen, még informális tájékoztatás, megkeresés sem volt a főváros felé, legalábbis a sportágazat vagy területért felelős kabinet felé.”

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?

vélemény

Parászka Boróka: A rezsimbontás receptje

Ma Magyarországon nem látszik az alagút vége. Egyelőre ott tartunk, hogy el kell hinnie az ország határain belül és kívül élőknek, hogy lehetséges a megtisztulás, és mindenkinek lehet helye, feladata ebben.