Mennyi áramot fogyasztanak kikapcsolt készülékeink?
HVG-előfizetés digitálisan is!
Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!
Szinte nem bocsát ki szén-dioxidot a második generációs bioetanol
A gyorsan növő fűfélékből készített bioetanol elégetése egy nemrégiben elkészült, átfogó tanulmány szerint 94 százalékkal kevesebb szén-dioxid kibocsátásával jár, mint az ugyanakkora mennyiségű benziné.
Nő az áramfogyasztás, sok klímaberendezés fogy
Az utóbbi napok rendkívül meleg időjárása miatt megugrott a hazai villamosenergia-fogyasztás, a klímaberendezések elterjedése már csaknem akkora áramfelhasználást generál, mint a téli fűtési időszaké.
Csökkenő áramfogyasztás: takarékosabb és tudatosabb németek
Németországban tizenöt év óta először csökkent az áramfogyasztás az év első felében, ami elsősorban annak köszönhető, hogy takarékosabbak a berendezések, tudatosabbak a fogyasztók, és enyhe volt a tél.
Malév: versenytorzító a szén-dioxid kvóta
A Malév szerint is torzítja a versenyt, jegyár-emelkedést okoz, és nem is éri el célját az a napokban elfogadott uniós szabályozás, amely 2012-től a légitársaságokat is szén-dioxid kvóta vásárlására kötelezi.
Az EBRD szén-dioxid krediteket venne Magyarországtól
Az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD) 5–10 millió euró értékben vásárolna karbonkrediteket, azaz szén-dioxid-kibocsátási jogosultságot Magyarországtól – mondta Hargitai Zsuzsanna, az EBRD magyarországi képviseletvezetője.
Áramfogyasztásban rekordot döntött az ország
Megdőlt a magyar villamosenergia-felhasználási rekord, de sehol nem akadozott az ellátás az országban - közölte Daróczi Dávid kormányszóvivő szerdán. A Magyar Villamosenergia-ipari Rendszerirányító Rt. (Mavir) hangsúlyozta, hogy minden idők nyári csúcsfogyasztása dőlt meg ezen a napon.
Orosz szén-dioxid-kibocsátási kvótát
Olaszország az orosz Gazprombank és a német Dresdner Bank közös vállalkozásától orosz szén-dioxid-kibocsátási kvótát...
Amerikai mérés szerint Kína a legnagyobb szén-dioxid-kibocsátó
Kína már 2006-ban feltehetően megelőzte a szén-dioxid-kibocsátás mennyiségét illetően az Egyesült Államokat, és így ma már az éghajlat felmelegedését okozó üvegházhatású gázok legnagyobb termelője - erre a megállapításra jutott egy kaliforniai tudóscsoport, amelynek szerzői kedden tették közzé megállapításaikat.