szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Tizenötmillió dollárért, azaz hárommilliárd forintért, találhat gazdára a világ legritkább drágakövei közé tartozó rózsaszín gyémántok egyike a New York-i Christie's aukciósház jövő hónapi árverésén.

A párna formájúra csiszolt 10,09 karátos drágakő a hihetetlenül élénk és intenzív színükről ismert Fancy Vivid gyémántok családjába tartozik. A különleges lilás-rózsaszín árnyalatban pompázó ékkő valószínűleg a Christie's április 12-i ékkő árverésének fénypontja lesz.

Az elmúlt években rekordösszegekért keltek el a hasonló méretű és minőségű ékkövek az árveréseken. A fokozott keresletnek és ritkaságuknak köszönhetően lettek az ékszerpiac legdrágább színes gyémántjai - közölte az aukciósház. 

"A nagyméretű, színes gyémántok iránti kereslet még sosem volt ilyen erős, különösen, ha kiváló minőségű rózsaszín fajtákról van szó" - mondta Rahul Kadakia, a New York-i Christie's ékszer részlegének vezetője. Az aukciós háznak tavaly decemberben sikerült felállítania az egy karátra jutó legmagasabb ár rekordját, amikor az egyik hongkongi árverésén karátonként több mint 2,1 millió dollárért (411 millió forint) sikerült eladnia egy ötkarátos rózsaszín gyémántot.

A kibányászott rózsaszín gyémántoknak kevesebb, mint a tíz százaléka haladja meg a húsz karátot, és még kevesebb bír olyan mély színsűrűséggel és ragyogással, mint az a drágakő, amely jövő hónapban kerül kalapácsa alá - árulta el az aukciósház. "Sohasem találkoztam még ilyen élénk színárnyalatú kővel ekkora méretben" - mondta Kadakia.

Egy 14,23 karátos intenzív rózsaszínű, négyzetalakú gyémánt pontosan 23 165 968 millió dollárért (4,5 milliárd forint) talált gazdára a Christie's tavaly decemberi hongkongi árverésén, ezzel rekordot állítva az ázsiai ékszerpiacon.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Gazdaság

A világ legnagyobb gyémántbányája

Az orosz állam tulajdonában lévő Alrosa lehet már a második éve az idén is a világ legnagyobb gyémántbányája, megelőzve a korábbi években első helyen álló dél-afrikai De Beers céget. Az orosz cég annak köszönheti kiváltságos helyzetét, hogy a kormány a válságos időkben vásárlásokkal támogatta a vállalatot.